(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Hypoteční banka chystá zdražení. Co to znamená pro hypotéky?

Hypoteční banka chystá zdražení. Co to znamená pro hypotéky?

Reklama
Reklama

1.3.2021 – Hypoteční banka a Českomoravská stavební spořitelna oznámily, že od 8. března zvýší sazby úvěrů na bydlení. Sazby u hypotečních úvěrů s 70% LTV vzrostou o 0,1 %, u 80% LTV o 0,2 %. Úrokové sazby hypoték s LTV 80 – 90 % LTV zůstávají beze změny. Českomoravská stavební spořitelna zvýší od 8. 3. sazby u zajištěných meziúvěrů ze stavebního spoření o 0,1 %.

Hypoteční banka není první bankou, která se letos rozhodla sazby hypoték zvýšit. První byla UniCredit bank (10. 1.), po které dvojí zvýšení oznámila Moneta Money Bank. Poslední bankou, která hypotéky zdražila byla mBank a nyní avizuje zvýšení první z velké trojice hypotečních poskytovatelů – Hypoteční banka.

Zvýšení sazeb není velkým překvapením
Nárůst mezibankovních sazeb již na konci loňského roku indikoval možnost nárůstu úrokových sazeb hypoték. Banky však měly na konci roku splněné plány a v lednu do jisté míry vyčkávaly, jak se bude vyvíjet poptávka a zda covid tempo růstu zpomalí. Po lednových rekordních výsledcích, kdy se sjednalo 8 380 hypoték (y/y + 29,1 %) v celkovém objemu 24,942 mld. Kč (y/y 47,8 %), se cesta ke zvýšení sazeb otevřela.

“Vzhledem k vývoji na mezibankovním trhu, přetrvávající silné poptávce, a i s ohledem na včerejší rozhovor guvernéra ČNB Rusnoka očekáváme, že se i další banky budou postupně přidávat a sazby hypoték postupně mírně porostou,” říká Libor Vojta Ostatek, ředitel makléřské společnosti Golem Finance, která se specializuje na poradenství v oblasti financování bydlení.

?

Jak financovat nemovitost určenou k podnikáníJak financovat nemovitost určenou k podnikání

Průměrná výše hypotéky míří nad 3 milionyPrůměrná výše hypotéky míří nad 3 miliony

V čem bude realitní rok 2021 jiný než rok 2020?V čem bude realitní rok 2021 jiný než rok 2020?

Hypotéky lámou další rekordy. Jak to bude dál?Hypotéky lámou další rekordy. Jak to bude dál?

Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?

 

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama