(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Češi by vyměnili městský byt za bydlení v přírodě

Češi by vyměnili městský byt za bydlení v přírodě

Reklama
Reklama

3.3.2021 – Život ve městech během koronakrize přišel o některé své výhody. Mnozí teď sní o úniku z měst do přírody. Osm z deseti Čechů v průzkumu uvedlo, že by byli ochotní dlouhodobě bydlet na chatě či chalupě. A nebránili by se ani dalším neobvyklým formám bydlení.

Zavřené obchody a restaurace, nulové kulturní vyžití nebo rostoucí ceny nemovitostí. To vše může lidi lákat k výměně pohodlí tradičního bytu nebo domu ve městě za méně obvyklé bydlení v přírodě. Jak ukázal průzkum, který si Raiffeisen stavební spořitelna nechala zpracovat u výzkumné agentury NMS Market Research, Češi se alternativním formám bydlení nebrání.

“Lidé čím dál více uvažují o stálém bydlení na chatě nebo chalupě. Taková forma bydlení by byla přijatelná až pro 80 % dotázaných. Překvapivé ale je, kolik lidí by zvážilo i mnohem neobvyklejší alternativy bydlení, na jejichž pořízení by si lidé díky jejich nižším cenám dokázali sami naspořit. 39 % Čechů by bylo ochotných dlouhodobě bydlet na hausbótu a třetina by se dokonce nebránila životu v karavanu nebo maringotce,“ říká Lenka Molnárová z Raiffeisen stavební spořitelny. 

Najít ovšem ideální rodinný dům nebo chatu za městem, je stále komplikovanější. Již několik let neodpovídá nabídka nemovitostí k prodeji silné poptávce. Z mnoha chat a chalup se navíc stala krátkodobá ubytovací zařízení čímž se nabídka výrazně snížila.

Ten, kdo chce, si ale vhodnou nemovitost pravděpodobně najde. Někdy je sice potřeba dojet dál, popřípadě provést kompletní rekonstrukci, ale vidina bydlení v přírodě dokáže překonat i tyto překážky.

?

Jak udělat z chaty rodinný důmJak udělat z chaty rodinný dům

O chaty a chalupy je enormní zájem O chaty a chalupy je enormní zájem

Češi opět vyhledávají chaty a chalupy na prodej Češi opět vyhledávají chaty a chalupy na prodej

Na co si dát pozor při koupi chaty? Na co si dát pozor při koupi chaty?

Jak vybrat chatu k trvalému bydlení? Jak vybrat chatu k trvalému bydlení?

 

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama