(+420) 731 001 877 [email protected]
Zvažujete prodej nemovitosti? Neudělejte chybu hned na začátku. První pokus je jen jeden

Zvažujete prodej nemovitosti? Neudělejte chybu hned na začátku. První pokus je jen jeden

Reklama
Reklama

15.2.2022 – Prodej vlastní nemovitosti pro mnohé znamená, že prodávají to nejcennější, co mají. Každý prodávající by chtěl samozřejmě prodat za co nejvyšší částku, často se ovšem udělá chyba hned na začátku. A právě tato chyba může vyjít na statisíce. O jakou chybu se jedná a jek se jí vyvarovat?

Ještě před prvním krokem k úspěšnému prodeji je totiž důležité vše pečlivě promyslet. První pokus je jen jeden a jakákoliv další šance může znamenat možné neopakovatelné ztráty. Ne každý je zběhlý v prodeji nemovitostí, proto je dobré oslovit zkušeného profesionála, který se v dané lokalitě dlouhodobě pohybuje a je schopen pomoci nejen s prodejem, ale i s jeho přípravou. Právě zkušený realitní makléř s vámi vše detailně projde a navrhne optimální strategii. Každá nemovitost je individuální a je tudíž potřeba k ní takto přistupovat.

Podle Hany Rybkové, jednatelky brněnské realitní kanceláře Diamant real, by měla být prezentace nemovitosti profesionálně zpracovaná a to tak, aby vyvolala nejlepší dojem na potencionálního kupujícího. Velmi důležité a zásadní je přesné nastavení tržní ceny.

“Druhá šance profesionálně oslovit klienta není. Většina z nás má ve svých nemovitostech uložené své největší finanční prostředky, proto se rozhodně vyplatí dát si čas s důkladnou přípravou, s kým nemovitost prodat a jak správně nastavit kupní cenu. Schopný obchodník dokáže získat z trhu tu nejvyšší kupní cenu a přizpůsobí spolupráci vzájemně dohodnutým podmínkám,” upřesňuje Hana Rybková.

V některých případech může dobře nastavená cena přinést prodávajícímu dokonce vyšší částku, než s jakou původně počítal. “Zvažte, zda se zbytečně nepřipravit třeba „jen“ o 300 tis. Kč, které byste mohli získat navíc, pokud se necháte vést zkušeným a solidním obchodníkem, který umí v případě velkého zájmu vybrat mezi zájemci nejlepší nabídku a respektovat současně vaše přání,” dodává Hana Rybková.

Při výběru realitního makléře je tedy důležité postupovat obezřetně a vybrat nejlépe toho, který v dané lokalitě působí dlouhodobě a má přehled o aktuální situaci na trhu s bydlením. Kromě správného nastavení nabídkové ceny je totiž také důležitá kvalitní prezentace, a to ať jde o profesionálně pořízené fotografie či video nebo 3D prohlídku nemovitosti. Chybu rozhodně neuděláte, kdy si vyberete makléře na doporučení již někoho, kdo s ním v minulosti spolupracoval a vše dopadlo na výbornou. První pokus je jen jeden, tak si nepromarněte svoji šanci na úspěch.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama