(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Velkým realitním kancelářím rostou obraty

Velkým realitním kancelářím rostou obraty

Reklama
Reklama

4.11.2010 – Námi oslovené realitní kanceláře přiznávají, že se jim v poslední době nezvykle daří a realitní obchody rostou. Zda je to ale způsobeno oživováním realitního trhu, nebo klienti přecházejí od konkurence, zůstává otázkou. Pozitivní výsledky ale společnosti obracejí ve svůj prospěch – rozšiřují své pobočky či jinak inovují své služby.

„Naše společnost za říjen dosáhla historicky třetího nejlepšího výkonu v dějinách firmy. Nevím jak konkurence, ale my nepociťujeme, že by u nás byl úbytek obchodů. Spíše naopak. Letos dosáhneme historicky nejlepšího ročního výkonu za pět let činnosti,“ uvádí Miroslav Jonáš obchodní ředitel M&M reality holding a.s. Že dochází k nárůstu realitních obchodů potvrzují také realitní kanceláře Remax a Sting.
Hanuš Němeček ze společnosti Remax ale upozorňuje, že důvodem nemusí být logicky ožívající trh: „Naše síť meziročně zvýšila obraty o více jak 30%. Ovšem je velice pravděpodobné, že rosteme na úkor konkurence, protože trh se rozhodně tak rychle nezvedá.“ Remax na konci tohoto roku očekává pozitivní výsledky – nárůst obratu o více než 30% a zhruba 40% nárůst počtu transakcí. Hospodářský výsledek s třicetiprocentním nárůst oproti loňskému roku předpokládá také Sting.

Expanze v Česku i za hranice
Všechny tři realitní společnosti hodlají rozšiřovat své působení v dalších větších českých městech. „V příštím roce bychom chtěli pokrýt všechny kraje ČR, proto plánujeme otevřít další dvě až tři pobočky,“ uvádí Michal Pitucha, výkonný ředitel RK Sting. Velkou expanzi plánuje M&M reality – během půl roku až pětadvacet nových poboček či kontaktních míst po celém Česku. „Máme dostatečný kapitál, výborné výsledky a hlásí se nám desítky nových makléřů denně. I když pečlivě selektujeme přijímací kritéria, tak se stává, že naše pobočky jsou „přeplněny“ makléři. A proto otevíráme nové pobočky či kontaktní místa.“ vysvětluje důvody tak velkého rozšiřování Miroslav Jonáš. Podle něj ale nehrozí to, že by kvantita převládala nad kvalitou, protože novou pobočku vždy vede zkušený makléř, nikoli nováčci.
Pozadu nezůstane ani Remax, který má v plánu rozšířit do dvou let síťe svých poboček ze současných 182 na 200. „Síť se rozšiřuje neustále. Náš franšízingový koncept má tu výhodu, že i v dobách stagnace trhu jsme schopni růst a zvyšovat obraty našich franšízingových partnerů,“ dodává Němeček.
Velmi překvapivá je pak expanze M&M reality do východní Evropy. Konkrétně na Ukrajinu. Tamní realitní kancelář by měla začít fungovat od března příštího roku a podle Jonáše je ukrajinský trh podobný tomu našemu v devadesátých letech. „Cítíme zde obrovskou příležitost. Máme tam velice dobré kontakty a tak pro nás Ukrajina byla logicky další zemí, kde se budeme profilovat. Po Ukrajině máme v plánu Indii,“ prozrazuje plány do budoucna Jonáš.   

Jitka Vrbová

Jitka Vrbová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama