(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Na nejlevnější byt v Česku vám stačí 110.000 Kč

Na nejlevnější byt v Česku vám stačí 110.000 Kč

Reklama
Reklama

16.8.2012 – Podivujete se nad vysokými cenami nemovitostí? Nezdá se vám, že by právě ve vašem okolí ceny bytů výrazně klesly? Zmapovali jsme pro vás 10 nejlevnějších bytů v deseti nejlevnějších lokalitách České republiky. A pokud je pro vás důležité kolik budete muset zaplatit na úkor vysněné lokality a technického stavu, tak můžete už teď utíkat do bankomatu pro peníze…

Lokalit, ze kterých můžeme vybírat je hned několik. Nám při výběru deseti nejlevnějších bytů  pomohly Statistiky cen bytů, které již 4 roky uveřejňují na svých stránkách realitní portály realitycechy.cz a realitymorava.cz

Tradičně nejlevnější bydlení bývá v lokalitách s vyšší mírou nezaměstnanosti. V úvahu tedy připadají české okresy Teplice, Chomutov, Most, Děčín a Louny. Z moravských lokalit pak jde o Karvinou, Bruntál, Jeseník, Nový Jičín a Přerov.

ČECHY TOP5

Město Teplice nabízí velké množství volných bytů z nichž aktuálně nejlevnější najdete v Buzulucké ulici. Jde o byt 1+KK a k jeho pořízení vám stačí 110.000 Kč. Byt se nachází ve zvýšeném přízemí a je v původním stavu. Pro někoho, kdo preferuje cenu jde o ideální volbu. V obci Postoloprty (okres Louny), se nachází garsonka v původním stavu, kterou můžete ještě dnes získat za 135.000 Kč. Počítat ovšem musíte s přízemím a již na dnešní dobu s nevyhovujícím zařízením. Stejně jako ostatní byty kategorie do 150.000 Kč bude i tento potřebovat důkladnou rekonstrukci.

Velmi podobná cenová nabídka je také v Chomutově, kde se dá aktuálně pořídit nejlevnější byt za 139.000 Kč. Jedná se o přízemní byt kategorie 1+1 na ulici Veršovců. Jenom o 1.000 Kč dražší je byt ve Šluknově, okres Děčín, který lze pořídit za 140.000 Kč. I v tomto případě se jedná o byt 1+KK v původním stavu. Oproti bytu v Chomutově se tato garsonka nachází ve 4. nadzemním podlaží. V okrese Most najdete nejlevnější byty v Litvínově. Byt s aktuálně nejnižší cenou se nachází v ulici Na kopci a k jeho pořízení vám bude stačit 185.000 Kč. Jde o byt 1+KK v původním stavu.


MORAVA TOP5

Na Moravě nám k pořízení bytu hranice 150.000 Kč stačit nebude. Nejlevnější byty se začínají pohybovat až kolem 250.000 Kč. Nejlevnější moravský byt se aktuálně nachází v Bruntále. K jeho pořízení budete potřebovat 240.000 Kč. Stejně jako v Čechách i zde jde o garsonku v původním stavu. Další lokalitou s nízkými cenami bytů je Orlová (okres Karviná). Aktuálně nejlevnější byt v Orlové pořídíte za 280.000 Kč a počítat musíte i s dalšími náklady spojenými s případnou rekonstrukcí. I v tomto případě vás čeká byt v původním stavu.

Pokud vám byt v Orlové nepadl do oka a rádi byste se přestěhovali o pár kilometrů jižněji, tak možná právě vám může vyhovovat byt 1+KK v Novém Jičíně. Oproti bytu v Orlové je sice o 40.000 Kč dražší, ale jde o cihlovou nikoliv panelovou zástavbu. V tomto případě je ovšem rekonstrukce nutná, takže k pořizovací ceně 320.000 Kč bude potřeba min. 50.000 Kč přičíst. V případě zájmu na vás tato nemovitost čeká v Mendlově ulici. Další byt, který patří k nejlevnějším na Moravě najdete v Lipníku nad Bečvou (okres Přerov). Jde o byt 1+1 nacházející se v 10. nadzemním podlaží. Než jej ovšem navštívíte tak počítejte již dopředu s případnými náklady na rekonstrukci. Byt je totiž v původním stavu a tomu odpovídá také cena 330.000 Kč.Město Jeseník je dlouhodobě potýká s vyšší mírou nezaměstnanosti a ta se podepisuje také po ceny nemovitostí v této oblasti. Ale i přesto se nejlevnější byty v Jeseníku pohubují nad hranicí 400.000 Kč. Aktuálně nejlevnější byt pořídíte za 410.000 Kč. Jedná se o kategorii 1+KK. Byt je v původním stavu na najít ho můžete v Horské ulici.

Ať už budete vybírat jakoukoliv kategorii bytů v jakémkoliv městě či obci, tak vždy mějte na paměti, že nízká kupní cena ještě neznamená velkou spokojenost. Všechny byty v naší TOP10 byly v původním stavu a potřebují rekonstrukci. Některé větší, některé menší. V tomto případě doporučujeme procházet nemovitosti i se stavařem, který vám dokáže následné úpravy zkalkulovat. Stejně tak trvejte i na poskytnutí maximálního množství informací od realitního makléře, který vám bude nemovitosti nabízet. Mnoho domů ještě neprošlo celkovou rekonstrukcí a tak si nezapomeňte také vyžádat informace k fondu oprav a rozpisu případných oprav.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama