website statistics

Informace k lokalitě

Dnešní podoba Vinohrad vznikla na přelomu 19. a 20. století, kdy se do zdejších nově vybudovaných činžovních domů a vil stěhovali hlavně lidé z vyšší střední vrstvy včetně oceňovaných umělců, jakými byli třeba bratři Čapkové či sochař Ladislav Šaloun, autor Husova pomníku na Staroměstském náměstí. Historie Vinohrad je však mnohem delší, o čemž svědčí i jejich jméno. Když zde Karel IV. nechal ve 14. století vysázet vinnou révu, místu se začalo říkat Viničné Hory a posléze Královské Vinohrady – ty pak byly dlouho samostatným městem, k Praze se připojily až v roce 1922.

Dominantou náměstí Míru je neogotický kostel svaté Ludmily z konce 19. století. Je plný vitráží, maleb a soch; dovnitř se dostanete půl hodiny před mší, což znamená denně kromě neděle v 16 hodin, v neděli v 8.30 nebo 10.30 ráno. V prosinci se na náměstí konají vánoční trhy, jimž dodává kouzlo umístění přímo u paty kostela. Hned přes silnici upoutá pozornost secesní Divadlo na Vinohradech a trojici impozantních budov na horním konci náměstí doplňuje Národní dům, dějiště plesů i dalších společenských akcí.

Vinohrady žijí příjemným rezidenčním životem. Mezi starousedlíky, jejichž rodiny tu bydlí už několikátou generaci, se přistěhovali mladí bohémové i pestrá směs cizinců z celého světa. Každou chvíli se zde otevírá další kavárna, bistro nebo restaurace. Náměstí Míru samotné pak oživuje venkovní piáno v celoročním provozu či nedaleký Poesiomat, jakýsi „jukebox na poezii“ s nahrávkami autorských přednesů české a americké poezie. Vypadá jako hlásná trouba ve tvaru obráceného písmene J – je zároveň skulpturou i funkčním zařízením.

Kam na Vinohradech vyrazit? Začněte na náměstí Míru a vytkněte si cíl, jímž může být kavárna, restaurace nebo třeba žižkovská televizní věž; poté se k ní vydejte cestou klikatou. Pokud je slunečno, nevynechejte jeden z vinohradských parků – buď Riegrovy sady s neobvyklou vyhlídkou na centrum města, nebo Grébovku s pavilonem a vinicí. Mezi půvabné vinohradské ulice patří mimo jiné Americká, Londýnská, Lužická, Lublaňská či Mánesova. Při procházce se občas podívejte vzhůru – nejzajímavější detaily fasád bývají až v úrovni horních pater. Příště už nebudete chtít bydlet jinde.

Detailní informace k bytu

Dispozice bytu
3+1

Výměra bytu
95,6 m²

Vlastnictví
osobní

Vzdálenost od metra
4 minuty (nám. Míru)

Do centra Prahy
jste v centru

Lokalita
k nezaplacení

Byt s dispozicí 3+1 o celkové výměře 95,6 m2, který je ve zvýšeném 1. NP secesního cihlového domu s výtahem v pražské městské části Vinohrady. Byt sestává z prostorné předsíně s halou (16,95 m2) ze které máme vstup do samostatné šatny s vestavěnými skříněmi, koupelny s vanou i sprchovým koutem (3,11 m2), samostatné WC, obývacího pokoje (20,96 m2), kuchyně (14,42 m2) ve které je moderní kuchyňská linka se spotřebiči a dvou pokojů (16,74 m2 a 17,16 m2). V menším z těchto pokojů je vybudováno dřevěné patro na spaní (cca 6 m2). Stropy jsou v tomto bytě vysoké 322 cm. K bytu též náleží i sklep o velikosti 5,28 m2. Dům prošel kompletní rekonstrukcí. V místě je veškerá občanská vybavenost, v blízkosti zastávka tramvaje s rychlou dostupností do centra. V blízkosti bytu se nachází nespočet kaváren a restaurací, náměstí Míru s kostelem sv. Ludmily, Divadlo na Vinohradech, městské parky a sady s možnosti procházek a odpočinků. Parkování je možno v ulici.

  • Majitel bytu si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.
  • Energetický průkaz budovy v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb.: energetická třída D (191 kWh (m².rok) viz. DOKUMENTACE
  • Byt lze financovat hypotéčním úvěrem se kterým Vám rádi poradíme a vyřídíme za nejlepších tržních podmínek

360° 3D Scan bytu

Mapa lokality

Fotogalerie

Půdorys bytu

3D půdorys I.
3D půdorys II.
3D půdorys III.

Katastrální mapa

Cena bytu:
byt již není v nabídce

Daň z nabytí platí kupující, provizi – NEPLATÍTE

Kontakt

Adresa: ul. Lublaňská 1319/7, Praha 2 – Vinohrady

Telefon: (+420) 731 001 877

E-mail: [email protected]

Kontaktní formulář

Scroll to Top