website statistics

Informace k lokalitě

Dlouhá a od dávných let frekventovaná Ječná ulice se jmenuje podle obchodu s ječmenem, který se soustřeďoval na zdejším tržišti, a který byl mimo jiné důležitý pro výrobu piva. Při založení Nového Města pražského v roce 1348 bylo vybráno místo pro jedno z tržišť uprostřed Karlova náměstí, dříve zvaného Dobytčí trh. Na jeho jižní straně se obchodovalo s dřívím a uhlím, na severním konci s nasolenými rybami a ve středu s vepřovým dobytkem a obilím. Proto se trh jeden čas jmenoval Svinský trh, ulice Svinská a brána v opevnění na jejím konci Svinská brána. Po čase se trhovci přestěhovali do míst, kde je dnes ulice Ječná a Žitná. Dolní části dnešní Ječné ulice se říkalo Krupná a horní části „blíž Svinské brány“.

Detailní informace k bytu

Dispozice bytu
2+1

Výměra bytu
67 m²

Vlastnictví
družstevní

Vzdálenost MHD
do 100 metrů

Do centra Prahy
jste v centru 🙂

Lokalita
k nezaplacení

Prodej bytu s dispozicí 2+1 o celkové výměře 67 m², který je ve 2. NP cihlového domu v pražské městské části Praha 2 – Nové město. Byt sestává z prostorné chodby (8,2 m²), koupelny s vanou a WC (6,0 m²), kuchyně (14,2 m²), která je vybavena lednicí, plynovým sporákem s troubou, myčkou a mikrovlnnou troubou. Byt je vybaven i automatickou pračkou, která je v koupelně bytu. Dále jsou v bytě dva neprůchozí pokoje (18,1 m² a 17,9 m²), kde v jednom z nich je i patro na spaní (4,0 m²).
V místě je veškerá občanská vybavenost a skvělá dopravní dostupnost – mnoho tramvajových a autobusových linek a stanice metra (C) – I.P. Pavlova či stanice linky (B) – Karlovo náměstí. Pěší dostupnost na Václavské nám. cca 8 minut chůze.

  • Majitel bytu (podílu) si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.
  • Energetický průkaz budovy v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb. nebyl vypracován s ohledem na výjimku, kdy je dům umístěn v památkové zóně (památková rezervace) – zákon č. 406/2000 Sb, § 7a, odst. 5  PENB bude nahrazeno vyúčtováním energií za poslední 3 roky
  • Byt lze financovat hypotéčním úvěrem pouze za předpokladu, kdy kupující může zastavit vlastní nemovitost.
  • V současné době družstvo neuvažuje o možnosti převodu do osobního vlastnictví

Mapa lokality

Fotogalerie

Půdorys bytu

Katastrální mapa

Cena bytu:
PRODÁNO

Daň z nabytí  – NEPLATÍTE / provizi RK – NEPLATÍTE

Kontakt

Adresa: ul. Lublaňská 1319/7, Praha 2 – Vinohrady
Telefon: (+420) 731 001 877

Kontaktní formulář

Scroll to Top