website statistics

Informace k lokalitě

Praha – Libeň (německy Lieben) je městská čtvrť a katastrální území, tvořící jižní část pražské městské části Praha 8 a zasahující i do městských částí Praha 7 a Praha 9. Sousedí s Karlínem, Trojou, Kobylisy, Střížkovem, Prosekem, Vysočany a Žižkovem. Od Holešovic Libeň odděluje řeka Vltava.

V minulosti díky svému členitému reliéfu patřila k nejromantičtějším pražským předměstím. Čtvrť se nachází mezi pražskými kopci Labuťka, Hájek, Sluncová, Vítkov, Ládví, Okrouhlík a Zámecký vrch, část Libně se nazývala Podviní. Protéká tudy potok Rokytka a tvoří údolí, v místě rozlivu směrem k Vltavě vytváří prostornou nivu. Ves Libeň je písemně doložena. Ve druhé polovině 19. století se změnila na průmyslové centrum severovýchodu Prahy. V letech 1898–1901 byla Libeň městem, v roce 1901 byla připojena k Praze jako její 8. čtvrť. Až do druhé světové války zde bylo rozsáhlé židovské město.

Převážná část Libně se nachází v dnešní Praze 8. Do Prahy 7 patří pouze malý pruh území západně od severního předmostí mostu Barikádníků, do Prahy 9 oblast východně od křižovatky Balabenka (nákladová část nádraží Praha-Libeň, O2 arena, stanice metra Českomoravská, divadlo Gong, Podvinný mlýn, část Sokolovské a Ocelářské ulice) a zahrádkářská osada s hřištěm TJ Střížkov. Čtvrť se neformálně dělí na Starou (také Dolní) Libeň a Novou (Horní) Libeň. Jejím územím protéká říčka Rokytka, která v Thomayerových sadech ústí do Vltavy.

Jméno Libeň se vykládá jako odvozené přivlastňovací příponou -jь od osobního jména Ľuben (s významem „milovaný“). Znamená tedy „Ľubnův (majetek, dvorec)“.

Od jména Ljuben odvozoval název již August Sedláček. Osoba toho jména, jak uváděl v roce 1896 Ladislav Hejtmánek, není v souvislosti s Libní doložena. Hejtmánek považoval Sedláčkův výklad za neudržitelný, stejně jako výklad Václava Hájka z Libočan o založení Libně kněžnou Libuší roku 720.

Detailní informace k bytu

Dispozice bytu
3+kk

Výměra bytu
60,8 m²

Terasa / Zahrada
26 m² / 80 m²

Vzdálenost od metra
100 metrů

vzdálenost do centra
do 5 minut

Lokalita
k nezaplacení

Prodej krásného zrekonstruovaného a kompletně zařízeného bytu s dispozicí 3+kk a výměrou 60,8 m², který se nachází ve 2. nadzemním podlaží cihlového činžovního domu s výtahem. Byt sestává z předsíně, technické místnosti, haly, dvou pokojů a rozlehlého obývacího pokoje s kuchyňským koutem s moderními spotřebiči.

Z obývacího pokoje, který směřuje na jihozápad se dostaneme na terasu s výměrou 26 m² ze které je vstup na vlastní udržovanou zahradu ve vnitrobloku domu o výměře 80 m². Vytápění a ohřev vody zajišťuje elektrický kotel (12 kW) s bojlerem 160l a dále elektrický (realistický) krb (3,5 kW) v obývacím pokoji. Okna bytu jsou plastová, podlahu tvoří původní repasované parkety a dlažba

Na oknech jsou elektrické žaluzie a terasu je možné taktéž zatemnit a uzavřít střechu, nabízí tedy příjemné posezení v letních i deštivých dnech.

V domě jsou nové vstupní dveře, kamerový systém, elektřina v domě je již v mědí (1996) a v plánu je vymalování společných prostor a renovace fasády (2020-21). SVJ funguje perfektně, nemá žádný úvěr.

Parkovat lze bezproblémově na ulici před domem (bez modrých zón). Veškerá občanská vybavenost je v těsné blízkosti domu: škola, školka, obchody, restaurace, pošta, banky, autobusové a tramvajové zastávky. Vstup do stanice metra „B“ Palmovka je vzdálena pouze 100 metrů od domu. Jedná se o byt v osobním vlastnictví.

Fond oprav: 1.217,- Kč
Poplatky: 1.657,- Kč

Majitelé si vyhrazují právo vybrat kupujícího na základě jimi zvolenými kritérii.
…………………………………………………………
Energetický průkaz budovy v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb.: energetická třída E (132 kWh (m².rok)
…………………………………………………………
Byt lze financovat hypotéčním úvěrem se kterým Vám rádi poradíme a vyřídíme za nejlepších tržních podmínek

Mapa lokality

Fotogalerie

Půdorys

Katastrální mapa

Cena bytu:
PRODÁNO

Daň z nabytí platí kupující, provizi neplatíte

Kontakt

Adresa: Václavské náměstí 3, Praha 1 (WorkLounge)
Telefon: (+420) 731 001 877
Scroll to Top