(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Z bytu mě kvůli zpívání nevyhodili, říká známá zpěvačka Kateřina Bohatová - iDNES.cz

Z bytu mě kvůli zpívání nevyhodili, říká známá zpěvačka Kateřina Bohatová

Reklama
Reklama

Jenže člověk míní a život mění. Byt v domě postaveném přibližně před 20 roky na rozhraní Vinohrad a Žižkova rodině zatím vyhovuje, přestože kuchyň je původní, stejně tak pohovka. Stavební změny vylučuje i typ stavby, jde o železobetonový monolit.

Herečka a zpěvačka Kateřina Bohatová (2022)

„Jenže na druhé straně je tu výhled do parku, v domě nechybí výtah, do centra se dostanu za deset minut a hlavně máme k dispozici dvě parkovací místa v suterénních garážích, a to je v této části Prahy k nezaplacení. Po představení nemusím řešit parkování,“ prozrazuje benefity bytu Kateřina Bohatová.

Narodila se ve Šternberku, ale už dvacet let žije v Praze a netají se tím, že je prostě „městská holka“. Proto ani netouží po domě na venkově.

Každý kus má svůj příběh

Z každého kousku v bytě čiší láska, s níž byl vybírán. Kateřina si nepořizuje věci jen tak, pouze takové, které ji něčím osloví. Od dětské macramé houpačky pro malého syna, kávových šálků pořízených ve speciálním obchodě ve Vídni, přes čajový servis se slavnou značkou porcelánky Wedgwood až po speciální bar v kufru, který (jednou), dostane větší prostor. Tedy až v novém bydlení.

„Bar v kufru“ byl dárkem k 35. narozeninám manžela.

„Manžel chtěl být barmanem a dodnes má mezi nimi kamarády. Bar jsem mu koupila k 35. narozeninám,“ prozrazuje Katka. Zatím se „kufr“ musí spokojit s místem v sestavě vyrobené na míru. Smetanová barva dobře ladí s původní podlahou i kuchyní z masivního dřeva.

V té se toho moc nezměnilo, přesto tu najdete jednu vychytávku: u dřezu jsou dvě baterie, jedna je vybavená filtrem, vodu z ní používá rodina na vaření.

A ještě jednu věc může Katka všem vřele doporučit: v bytě má několik olejových difuzérů. Fungují jako ochrana na hlasivky, které zpěvačku občas trápí, ale také proti bolení hlavy, a hlavně: dělají radost svou vůní i tvarem.

Bydlení se zpěvačkou

V obývacím pokoji nechybějí klávesy, Katka musí denně cvičit zpěv (mívá i dvacet vystoupení měsíčně). Dříve zpívala v pracovně, ale z ní je dnes pokoj syna Matyáše.

„Zatím mě nikdo z žádného bytu kvůli zpívání nevyhodil, ale vím, že mě v našem domě slyší i soused o dvě patra výš. Asi má dobrý vkus,“ usmívá se zpěvačka, která se snaží mít kvůli čtyřletému synovi alespoň volné neděle. Je stále naladěná a usměvavá. Důvod prozradila v jednom ze svých rozhovorů, když na otázku, jak by popsala svůj současný život, odpověděla: štěstí.

Kuchyňka malého Matyáše včetně kuchařské čepice i maminčina radost: malé barevné spotřebiče Smeg z limitované série v osvětlené polici.

Jeho základem jsou pro ni nejen zajímavé role, ale hlavně její blízcí. Jako rodina fungují skvěle, manžel rád vaří, v kuchyni se už otáčí i malý Matyáš, byť zatím jen ve své malé. Dokonce už dostal vlastní šéfkuchařskou čepici.

Kateřina Bohatová

Herečka a zpěvačka Kateřina Bohatová je absolventkou Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický pod vedením Jany Preissové a Jaroslava Satoranského.

Na divadle ztvárnila řadu výrazných rolí, například Lízu Doolittleovou v My fair lady, Roxie Hart v Chicagu, Lina Lamont i Kathy Selden ve Zpívání v dešti, Demetru v Cats, Millie Dilmountovou v Hledá se muž: Zn. Bohatý!, Anastasii Steelleovo v 50 odstínech, Agnes v Krysaři, Terezu v Kdyby tisíc klarinetů, Winnifred v Limonádovém Joeovi a mnoho dalších. S oblibou se věnuje také dabingu.

Mezi působivé počiny své umělecké dráhy řadí lyrikál Michala Horáčka Kudykam. Za zcela mimořádnou zkušenost pak považuje své účinkování ve světově proslulé Bernsteinově Mši (MASS).

V současné době je k vidění v Divadle Kalich, Divadle Radka Brzobohatého, Divadle Palace či Vršovickém divadle MANA. Účinkuje v novém seriálu Agrometal, pamatovat si ji můžete i ze seriálu Horákovi, Vinaři i z dalších. Na koncertních pódiích pak s B-Side Bandem Brno, Vojtou Dykem, Bárou Polákovou či Marií Rottrovou.

Věnuje se i vlastní hudební tvorbě.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama