(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Smolný den pro největší jadernou elektrárnu, zaměstnanec ztratil dokumenty - iDNES.cz

Smolný den pro největší jadernou elektrárnu, zaměstnanec ztratil dokumenty

Reklama
Reklama

Japonští regulátoři už týden před tím odložili restart elektrárny Kašiwazaki-Kariwa s tím, že představená preventivní bezpečnostní opatření jsou podle nich nedostatečná, píše agentura Bloomberg. Nyní se ke strastem přidal i neopatrný zaměstnanec, jehož počínání ještě více podlamuje důvěru v provozovatele jaderné elektrárny, kterým je společnost Tokyo Electric Power.

V Japonsku dohlíží na bezpečnostní požadavky reaktorů Národní úřad pro jadernou regulaci. Ten se minulý týden rozhodl ponechat v platnosti zákaz obnovení provozu elektrárny Kašiwazaki-Kariwa.

Problémový zaměstnanec i jeho nadřízený dostali od vedení provozovatele elektrárny důtku. Médiím společnost Tokyo Electric Power uvedla, že zajistí, aby všichni její zaměstnanci dodržovali přísná pravidla, která se týkají vynášení dokumentů mimo pracoviště.

Část ztracených dokumentů po pár hodinách našel jeden z japonských občanů. Týkaly se možných řešení požárů a povodní. Provozovateli elektrárny ale stále chybí asi 38 dalších stran, které se nyní snaží usilovně najít.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama