(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Dům vypadá jako sada různě sestavených kvádrů. Nechybí vyhlídková věž - iDNES.cz

Dům vypadá jako sada různě sestavených kvádrů. Nechybí vyhlídková věž

Reklama
Reklama

Dům stojí v Mar Vista, v jedné z nejžádanějších čtvrti Westside v Los Angeles, v blízkosti vynikajících restaurací, obchodů a ikonických pláží. Obytná plocha je 353 m2, pozemku 582 m2, to vše téměř za čtyři miliony dolarů.

Vjezd do garáže

Přízemí nabízí uchvacující 4,5 metru vysoké stropy a ručně vyrobené železné schodiště, které vystupuje až na střechu. Schodiště je nápadné i funkční a udává současný tón budovy v interiéru. Hned za vchodem je soukromá kancelář, kterou lze přestavět na meditační místnost podle požadavků majitelů.

Balkony mají ikonické výhledy, které neustále připomínají exkluzivitu. Prosklené stěny od podlahy až ke stropu smazávají hranice mezi interiérem a exteriérem. Ztělesňují typický životní styl jižní Kalifornie.

Patří k němu i moderní kuchyně vybavená špičkovými spotřebiči a nábytkem na míru. Její součástí je i opravdu impozantní ostrůvek s pracovní deskou z přírodního kamene, barové posezení a skrytá spíž. Má posuvné skleněné dveře ode zdi ke zdi, které vedou na terasu a soukromý dvorek s venkovním posezením.

Velká okna propojují interiér s exteriérem.

V přízemí je také velkolepý obývací pokoj a jídelna s nepřehlédnutelným elegantním krbem. V patře jsou další ložnice, každá s vlastní koupelnou. Hlavní koupelna připomíná lázně s dvojitými umyvadly, prosklenou sprchou a samostatně stojící vanou. K této koupelně patří apartmá s útulným krbem, vlastními šatnami a atmosférou maximálního pohodlí.

Dvorek nabízí oázu s krytou terasou, ohništěm a venkovní sprchou. Je určený pro volný čas a pobyt pod širým nebem. Tato luxusní rezidence definuje současné bydlení prostřednictvím architektonické brilantnosti, dokonalého vybavení a pokročilých technologií.

Contemporary

Vila patří ke stylu Contemporary, což je v Los Angeles termín používaný pro architekturu 21. století. Na rozdíl od některých jiných období stavitelství není současným uměleckým hnutím, ale stylem odrážejícím trendy doby, kdy byla budova postavena.

Jde o domy postavené od konce 20. století do současnosti, které využívají nové materiály a udržitelné stavební postupy. Jsou o inovacích, asymetrii a často otevřených půdorysech. Tyto domy využívají často solární energii a bývají postavené z ekologických materiálů. Architekti u nich dodržují stále přísnější ekologické designérské a stavební normy.

Ručně vyrobené železné schodiště vystupuje až na střechu.

Asymetrii fasády zvýrazňují různé geometrické tvary, konstrukce tak vypadají z každého úhlu jinak. Otevřené půdorysy mají tendenci být volnější než tradiční domy. Obvykle nabízejí velké společenské prostory pro život a zábavu. Důraz na přírodu je při navrhování budov v tomto stylu nezbytný, interiér musí být propojený s exteriérem. Díky tomu se hranice mezi nimi stírají.

Seberte soutěžní minci pro Megahru iDNES.cz

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama