(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Miliardáři na nákupech. Podíly v Heurece, Fast a Vivantis změnily majitele - iDNES.cz

Miliardáři na nákupech. Podíly v Heurece, Fast a Vivantis změnily majitele

Reklama
Reklama

Prodej podílů ve společnostech Heureka Group, Fast ČR a zisk majoritního podílu v e-shopu Vivantis jsou dalším krokem Rockaway v rámci strategie rozvoje a optimalizace svého portfolia

Po odkupu dvacetiprocentního podílu od Rockaway jsou nyní EC Investments a PPF jedinými akcionáři Heureky. Stejné konsorcium investorů koupilo v roce 2021 středoevropského velkoobchodního a maloobchodního prodejce spotřební elektroniky, společnost Fast ČR.

Mall a Allegro

V roce 2015 skupina investorů Rockaway Capital, EC Investments a PPF koupila internetový srovnávač Heureka Group společně s Mall.cz.

Mall Group se společnosti We|Do od roku 2021 patří polskému Allegru. Heureka Group se během vlastnictví skupiny investorů stala jedním z nejsilnějších e-commerce hráčů napříč střední a východní Evropou a působí v devíti zemích.

Zatímco Rockaway získala dvacetiprocentní akciový podíl, PPF a EC Investments nabyly každá po čtyřiceti procentech. Teď se poslední dva jmenovaní stávají výhradními akcionáři prodejce.

„Strategická spolupráce s investičními skupinami EC Investments a PPF pro nás má stále velký význam. Od roku 2015 jsme společně uskutečnili několik úspěšných akvizic a já věřím, že i v budoucnosti budeme mít další příležitosti pro spolupráci,“ popisuje šéf a zakladatel Rockaway Capital Jakub Havrlant.

Internetový obchod Vivantis, v čele s Michalem Špakem, pod který spadá e-shop Vivantis.cz, Parfemy.cz, Hodinky.cz nebo Prozdravi.cz, přibyl do portfolia Rockaway, PPF a EC Investments v roce 2015.

Stejně, jako v případě Fast ČR, získaly EC Investments a PPF po čtyřiceti procentech, zatímco akciový podíl Rockaway Capital činil dvacet procent. Po odkupu akciových podílů od PPF se stávají Rockaway společně s EC Investments jedinými akcionáři.

Ačkoliv byl Vivantis součástí e-shopů spadajících pod strukturu Mall Group, nebyl součástí prodeje skupině Allegro v roce 2021. Vivantis pod konsorciem svých akcionářů dosáhl výsledků, když tržby skupiny e-shopů v roce 2022 meziročně zvýšil na obrat ve výši 1,6 miliardy korun.

„Jsem velmi rád, že jsme dokázali úspěšně dokončit odkup podílu od našeho partnera PPF ve Vivantisu. Cílem je plně využít zkušeností a odborných znalostí, které jsme získali v oblasti e-commerce, a pomoci Vivantisu v jeho další expanzi, včetně rozšíření jeho přítomnosti v zahraničí,“ dodává Havrlant.

Rockaway Capital se i nadále bude zaměřovat na investice do perspektivních technologií i digitálních projektů, mimo jiné také prostřednictvím své divize Rockaway Ventures. Jejím cílem je být i nadále lídrem v oblasti e-commerce a digitální transformace v regionu střední a východní Evropy. Mezi její rozmanité portfolio patří například Invia Group, německý Bringmeister, Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary nebo nakladatelství Euromedia Group.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama