(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
PPF koupila podíly v polské firmě InPost, která provozuje síť výdejních boxů - iDNES.cz

PPF koupila podíly v polské firmě InPost, která provozuje síť výdejních boxů

Reklama
Reklama

„Touto investicí jsme učinili zásadní krok k posílení v oboru e-commerce, ve kterém PPF dlouhodobě působí. E-commerce patří ke čtyřem základním pilířům podnikání skupiny, vedle finančních služeb, telekomunikací a médií. Jako významný akcionář jsme odhodláni přispět k mezinárodní expanzi a růstu hodnoty InPost coby jedné z nejdynamičtějších firem ve svém odvětví v Evropě,“ řekl investiční ředitel skupiny PPF Didier Stoessel.

Společnost InPost, jejíž akcie se obchodují na burze Euronext v Amsterdamu, byla založena v roce 1999 v Polsku. V současnosti působí v dalších osmi zemích západní Evropy – Belgii, Francii, Itálii, Lucembursku, Nizozemsku, Portugalsku, Španělsku a Velké Británii.

Provozuje více než 29 tisíc výdejních schránek pro zákazníky e-shopů a buduje centra pro skladování a distribuci zásilek, jejichž služby poskytuje internetovým obchodníkům.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva 40,1 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 70 tisíc lidí.

Rošády s podíly

Na začátku týdne skupina PPF odkoupila, společně s EC Investments, dvacetiprocentní podíl od Rockaway a staly se jedinými akcionáři Heureky. Stejné konsorcium investorů koupilo v roce 2021 středoevropského velkoobchodního a maloobchodního prodejce spotřební elektroniky, společnost Fast ČR.

Skupina Rockaway naopak koupila podíl od PPF v e-shopu Vivantis a stala se tak majoritním vlastníkem.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama