website statistics

Informace k lokalitě

Obec Strančice leží v malém údolí jihovýchodním směrem od hlavního města, při dálnici D1 Praha-Brno, jižně od Říčan. Pod Strančice patří obce Kašovice, Otice, Předboř, Sklenka, Svojšovice a Všechromy.

První písemná zmínka o Strančicích pochází z roku 1404. Počátkem 16. století náležely ke Štiřínu, v roce 1604 byly odprodány Alžbětě Beřkovské z Březí a po celé 17. století tvořily samostatný statek. Místní velkostatek koupil roku 1872 řád Piaristů v Praze, majitel velkostatku v Předboři. Tak se staly Strančice spojenou obcí s Předboří, Kašovicemi a Sklenkami. V Předboři byl vrchnostenský úřad do roku 1852. Po 300 letech nastala situace opačná, kdy Předboř, Kašovice a Sklenka připadly pod Strančice. V polovině 19. století patřily Strančice k hejtmanství Jílové, později k hejtmanství Český Brod a do roku 1925 k hejtmanství Žižkov.

Ve Strančicích je několik obchodů se smíšeným zbožím, restaurační zařízení a hotel.
Dnešní vesnice patří ke členům sdružení Rozvoj Kunic a okolí, jenž si klade za cíl ochranu přírody a krajiny v území, podporu rozvoje, zlepšování kvality života zdejším obyvatelům, zlepšení komunikace obyvatel s městskými i regionálními strukturami a orgány.

Obec má vybudovánu kanalizaci s napojením na čističku odpadních vod, vodovod a proběhla celková plynofikace. V místě funguje knihovna s připojením k internetu, mateřská a základní škola, poštovní úřad, ordinace lékařů, lékárna. Regionální význam má Dětský domov Strančice pro zdravotně postižené děti a děti do 6 let, umístěný v pěkném parku v severovýchodní části obce.

Sportovní aktivity je možno vykonávat na fotbalovém hřišti, v tělocvičně či v sokolovně. Zájmové organizace v obci zastupují četné spolky a sdružení, které ve spolupráci s obecním úřadem spoluvytvářejí zdejší společenský život. K oblíbeným a hojně navštěvovaným akcím patří Adventní jarmark, divadelní představení, Indiánské loučení s létem, Dětský karneval, Mikulášská nadílka, Vánoční besídka, koncerty klasické hudby, taneční v sokolovně a různorodá sportovní utkání a zápolení.
V obci se kříží několik cyklotras a prochází tudy i turistická trasa.

Ke kulturním památkám v obci patří areál synagogy a bývalý dům rabína čp. 33 z 18. století, dříve část velkostatku Piaristů. Dále se v obci nachází hřbitovní kaple Panny Marie Lurdské. V lokalitě je roztroušeno několik pomníků, pomníčků a hrobů, které připomínají hrůzy 1. a 2. světové války. Pravidelně se u nich konají pietní akce k uctění památky padlých hrdinů. V lesíku u obce stojí kaple sv. Anny z 19. století, u níž vyvěrá pramen léčivé vody, ke kterému se váže dávná pověst. V roce 1925 navštívil toto místo při slavnosti Staročeské máje prezident Osvoboditel T. G. Masaryk s ministerským předsedou Antonínem Švehlou. Nedaleko kaple byl postaven na památku této návštěvy památník v podobě mohutného balvanu, na němž je připevněna pamětní deska. Strančice se pyšní významným rodákem Emilem Kolbenem, spolupracovníkem T. A. Edisona a zakladatelem firmy Českomoravská Kolben-Daněk.

Dopravu obyvatel zajišťují autobusové a vlakové spoje. Nová vlaková zastávka byla vystavěna včetně navazujících komunikací, parkovišť pro osobní automobilovou dopravu a pro navazující autobusovou dopravu.

Detailní informace k bytu

Dispozice bytu
5+1

Výměra bytu
123,7 m²

Zahrada
173 m²

Vzdálenost od vlaku
3 minuty

Do centra Prahy
30 minut

Lokalita
k nezaplacení

Prodej řadového patrového RD (okál) s dispozicí 5+1 s podlahovou plochou 123,7 m² (zastavěná plocha 85 m²) s předzahrádkou (24 m²) a zahradou 173 m² a id. podílem 1/6 na dalších 2 pozemcích (39 m²). V domě je vlastní garáž a prostorná technická místnost.

Tento dřevěný zateplený RD je napojen na městský vodovod (zavlažování zahrady je řešeno podílem na vlastní studni), plyn a elektřinu. Vytápění domu je zajištěno lokálním plynovým kotlem. Ohřev vody zajišťují krom kotle i solární panely na střeše nemovitosti. Rozvody vody jsou plastové, elektřina je po rekonstrukci v měděných kabelech, okna jsou též plastová. Celkové poplatky vč. energií na provoz domu činí pouze 3.300 Kč.

Výborná dopravní dostupnost do centra Prahy, stanice vlaku je 300 m od domu, za 35 minut jste na pak na hlavním nádraží. V obci je veškerá občanská vybavenost: školka, škola, obchody, obecní úřad, ordinace lékaře, lékárna, restaurace a kavárna. Do obchodního centra Chodov je to cca 15 minut jízdy autem.

  • Majitel domu si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.
  • Energetický průkaz budovy v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb.: energetická třída B (125 kWh (m².rok) viz. DOKUMENTACE
  • Dům lze financovat hypotéčním úvěrem se kterým Vám rádi poradíme a vyřídíme za nejlepších tržních podmínek

360° 3D Scan domu

Mapa lokality

Fotogalerie

Půdorys domu

Katastrální mapa

Cena domu:
REZERVACE

Daň z nabytí platí kupující, provizi – NEPLATÍTE

Kontakt

Adresa: Lublaňská 7, Praha 2 – Vinohrady

Telefon: (+420) 731 001 877

E-mail: [email protected]

Kontaktní formulář

Scroll to Top