(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Dům z roku 1957 vypadá po rekonstrukci jako nedávno postavený - iDNES.cz

Dům z roku 1957 vypadá po rekonstrukci jako nedávno postavený

Reklama
Reklama

Otevřený a vzdušný koncept tvůrce Thorntona M. Abella z roku 1957 je typickou „Post and Beam“ architekturou. Dům, který stojí v klidné části Pacific Palisades na přibližně akrovém pozemku, je za branami pro větší soukromí.

Venkovní posezení s krbem

Do jeho současné podoby jej proměnily návrhářky Stacy Jacobson a Breta Thoeny z BOTO DesignArchitects. Skládací stěny od podlahy ke stropu vytvářejí optimální bydlení v jižní Kalifornii, uvnitř i venku. Více než tři metry vysoké stropy se stropními okny nabízejí skvělé denní osvětlení ve všech místnostech, pochopitelně kromě kina.

Pohodlí pro majitele i hosty

V obývacím pokoji a z druhé strany v pracovně je sdílený krb. Otevřená jídelna má u jedné strany vchod do obývacího pokoje, z druhé ke kulečníku ve společenské části určené k zábavě. Z nich vede i vstup do kuchyně s barovým pultem pro snídaně.

Koncertní „sál“ s neobvyklými křesly patří k obrovské obývací místnosti. Naproti je umístěné kino s křesly z kůže. Gurmánská kuchyň je vybavená nábytkem od německé značky Bulthaup. Každá ze čtyř ložnic s vlastní koupelnou je pohodlná a vkusně zařízená. Apartmá s hlavní ložnicí představuje oázu samu pro sebe, s pohodlným posezením, přepychovou vanou a prostornou šatnou.

Část domu je určená pro koncerty.

Rezidence nabízí také plně vybavenou posilovnu, soukromou promítací místnost a další kancelář, která slouží i jako intimní a útulné posezení k relaxaci a odpočinku.

Chodba přes celý dům rozděluje budovu na polovinu. Společenské místnosti jsou hned za vchodem do domu, soukromé pokoje majitelů v zadní části. V přízemní stavbě jsou čtyři ložnice a pět koupelen na ploše 560 m2. Součástí je i garáž a tři venkovní parkovací místa.

K venkovnímu posezení patří ohniště i profesionální barbecue. Samozřejmě nechybí plavecký bazén a vířivka se samostatně stojícím domkem k převlékání, úschově koupacích potřeb a potřeb k údržbě zahrady a bazénu.

Pohled na dům přes zakrytý bazén

O architektovi

Thornton Abell (1906-1984) vystudoval architekturu na University of Southern California a po celá třicátá léta pracoval pro známou firmu Marsh, Smith & Powell. Během čtyřicátých a padesátých let Abell vyučoval na Chouinard Art Institute a na School of Architecture University of Southern California. V roce 1948 byl Abell požádán Johnem Entenzou, aby navrhl Case Study House #7 pro časopis Arts and Architecture.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama