(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Při rekonstrukci domu se odstranily staré nánosy, zůstaly obnažené cihly - iDNES.cz

Při rekonstrukci domu se odstranily staré nánosy, zůstaly obnažené cihly

Reklama
Reklama

Architekt Marián Gombarček se pustil do hledání nových prostorových a funkčních vazeb a vytvoření prostředí, které by reagovalo na potřeby eklektického života mladé vícečlenné rodiny.

Centrálním bodem se stal objem vloženého ocelového schodiště s výraznou barevností.

„V exteriéru se dům na požadavek investora prakticky neměnil, náš návrh se zaměřil převážně na řešení vnitřních prostor. Koncept návrhu jsme založili na kontrastu původní odhalené stavby a kompozici vložených nábytků a prvků, které v různých formách vstupují do prostoru, různě jej propojují, protínají a někdy ignorují,“ popisuje autor projektu.

Realizaci přihlásil do soutěže Interiér roku 2022 v kategorii Rekonstrukce. A zvítězil.

Nánosy musely pryč

Po proměně se prostor otevírá ve více směrech, a vytváří tak nové interakce a komunikační kanály. Původní stavba a její konstrukce se při realizaci zbavily stavebních nánosů a jednotlivých zásahů, zmizely štukované zděné stěny a obnažily se dřevěné trámové stropy.

Jejich přiznané materiály daly vyniknout prostorové skladbě nových vložených forem. Centrálním bodem se stal objem vloženého ocelového schodiště akcentovaného výraznou barevností. Vstup zůstal v původní poloze.

„Od denní části jej odděluje šatní sestava se zrcadlovým povrchem, která kromě vyčlenění prostor zázemí a denní části funguje i jako nositel jižního prosvětlení do prostoru kuchyně,“ popisuje Gombarček.

Přiznané materiály daly vyniknout prostorové skladbě nových vložených forem.

Celý obytný prostor v přízemí „obepíná“ prostor kolem schodiště a kuchyně, která se otevírá do galerie. Kuchyň se tak stává bodem, který spojuje jednotlivé prostory v horizontálním i vertikálním směru. Na patře vznikl novotvar ložnice, která přes okno směřuje do galerie.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama