(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
České trápení na ledě i v sázkách. Lotyši shodili tiket většině sázejících - iDNES.cz

České trápení na ledě i v sázkách. Lotyši shodili tiket většině sázejících

Reklama
Reklama

„Ve čtvrtfinále sázkaři prohrávali, ale v celkovém kontextu byly na šampionátu výsledky nakloněny mnohem více ve prospěch sázkařů. Za celý turnaj jim nevyšly v podstatě dva dny, pondělí 15. května, kdy Česko prohrálo s Lotyšskem a zároveň Slovensko šlo do nájezdů s Kanadou. Tím druhým bylo právě čtvrtfinále. Bookmakeři se drží v plusu právě díky těmto dvěma dnům,“ řekl mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Letošní šampionát zdaleka nenabídl tolik překvapení, jako tomu bylo v posledních letech, souhlasil mluvčí Tipsportu Jiří Hadrava. Sázkaře zlobili hlavně domácí Lotyši, se kterými se do vyřazovacích bojů nepočítalo. Větší porci překvapení si MS vybralo až ve čtvrtfinále. O největší senzaci se postarali opět Lotyši. Že vyřadí Švédy čekala jen čtyři procenta sázkařů. „Jasný zápas byl jen zápas USA proti Česku, kde ani naši sázkaři neočekávali nic jiného než vyřazení Česko, bylo jich 95 procent,“ podotkl.

Bookmakeři jsou zatím o trochu úspěšnější, nicméně to výrazněji nevystupuje z obvyklého průměru, uvedla mluvčí Chance Andrea Žáčková. Drobný pokles zájmu sázkařů po vypadnutí českého týmu se dá předpokládat. Favoritem jsou podle ní nyní oba zámořské týmy, Kanada s kurzem 2,00 a USA s kurzem 2,40. Německo s kurzem 10,50 a Lotyšsko s kurzem 13,00 se podle bookmakerů Chance poperou o bronz.

Po vypadnutí české reprezentace očekává mírný pokles zájmu o mistrovství světa na českém trhu i bookmaker Betana Jakub Vilikus. Jasnými favority na vítězství v turnaji jsou teď oba zámořské celky, které by se měly střetnout ve finále. Kanada má u Betana kurz 2,1 a USA 2,45.

„Absence Česka v bojích o medaile se projeví. Těžko říct, jak se na zájmu celkově odrazí překvapivé složení finálové čtyřky. Někoho jistě bude zajímat, zda Německo a Lotyšsko naváže na čtvrtfinálové senzace, druhá věc je, že zbytek šampionátu patrně nabídne už jen jeden špičkový zápas tradičních velmocí,“ uvedl Šrain. Upozornil na to, že z pohledu rozložení sázek na šampiona na zbývající čtyři týmy je podáno 73 procent na Kanadu, 22 procent na USA, tři procenta na Německo a dvě procenta na Lotyšsko.

„Zásadní je postup Česka do čtvrtfinále, poslední čtyři zápasy už tolik celkovou bilanci ovlivnit nemohou. Navíc se letos stalo to, že jsou favorité daní i pro semifinále a sázející takové zápasy budou chtít hrát,“ uzavřel Hadrava.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama