(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Zjištěna výše provize makléřů. Kde a kolik inkasují?

Zjištěna výše provize makléřů. Kde a kolik inkasují?

Reklama
Reklama

20.8.2014 – Téměř každý vlastník nemovitosti, který uvažuje o jejím prodeji, řeší otázku, jestli svěří svůj majetek do rukou realitního makléře. Jeden z nejčastějších důvodů, proč se nad tím majitelé realit zamýšlí, je skutečnost, že si dříve nebo později odborník řekne o provizi. Dlouhodobě platí mýtus, že je tato odměna realitních kanceláří příliš vysoká a že je tedy výhodnější nabízet nemovitost vlastní cestou. Je tomu opravdu tak? Zajímali jsme se, jak si – v rámci zmíněné průměrné provize – stojí jednotlivé kraje. Jak to dopadlo?

Prodej za asistence makléře není dražší. Jeho provize představuje nejen odměnu za čas, ale také kompenzaci vložených financí, které musí zprostředkovatel investovat, aby byla celá transakce úspěšná. Tato zahrnuje např. úhradu za vyhotovení smluv o převodu nemovitosti, znalecké posudky, průkazy energetické náročnosti, inzerci. „Realitní kanceláře mají mnohdy velké měsíční náklady. Pokud by se realizoval prodej nemovitostí výhradně přes realitní kanceláře, mohly by se snížit i provize. Makléř by sjednal více obchodních případů a náklady by tak mohl lépe rozložit,“ uvádí Michal Pich, jednatel EuroNet Media, společnosti provozující realitní portály realitycechy.cz a realitymorava.cz.

Provize z prodeje nemovitosti se napříč republikou liší až dvojnásobně
Podíváme-li se na Českou republiku z hlediska socioekonomického vývoje, zjistíme, že… Kompletní článek naleznete v aktuálním vydání našeho realitního magazínu, který si můžete nyní zde bezplatně přečíst.
Reality Čechy 2014 08

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama