(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Bude pro ostravské reality zprovoznění kompletní dálnice D1 živou vodou?

Bude pro ostravské reality zprovoznění kompletní dálnice D1 živou vodou?

Reklama
Reklama

25.11.2009 – Stejně jako před stovkami let majitelé pozemků ve starobylém Egyptě shlíželi k Nilu, který každoročně zaplavoval jejich úrodná pole, tak někteří majitelé nemovitostí na Ostravsku aktuálně shlíží ke zprovoznění dálnice D1, která ode dneška spojí jejich region s Prahou.

Nedokončené dálniční spojení do Moravskoslezského kraje totiž bylo v minulých letech pro mnohé investory důvodem, proč zacílili své investiční záměry do jiných měst. Nejen vyšší nezaměstnanost, ale také právě zmíněné nenapojení na dálniční síť bylo v minulých dvaceti letech hlavními důvody nižších cen nemovitostí v Moravskoslezském kraji v porovnání s ostatními lokacemi České republiky. Nebýt ekonomické recese, došlo by v letošním roce s největší pravděpodobností k navýšení cen nemovitostí o cca. 5%. Jedním z hlavních důvodů růstu cen nemovitostí by byla právě dokončená dálnice D1.

Vzhledem k ekonomické recesi není ovšem velmi pravděpodobné, že se právě otevřené propojení dálniční sítě Praha – Ostrava nějak razantně promítne do cen nemovitostí v tomto regionu. Z dlouhodobého hlediska může být ovšem dnešní den důležitým milníkem, který v dalších letech nasměruje trh s nemovitosti v Moravskoslezském kraji k růstu jejich cen.

Čtěte také:
Statistiky průměrných cen bytů Ostrava
Nové pracovní příležitosti a dálnice zvedají ceny nemovitostí

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama