(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Poloha - Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí

Poloha – Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí

Reklama
Reklama

15.4.2008 – Přemýšlíte nad tím za kolik by se dala prodat vaše nemovitost a nebo si stanovujete cenový limit pro koupi vysněné nemovitosti? V obou případech si možná říkáte, proč je daná nemovitost tak levná, a nebo proč je právě tato nemovitost drahá. Jestli nad některou z těchto otázek váháte, tak právě pro vás se pokusíme v několika bodech ukázat, jak se na realitním trhu orientovat.

Poloha
Prvním faktorem ovlivňující cenu nemovitosti je bezesporu poloha. Ta nám v mnoha případech tvoří až 50 % ceny nemovitosti. Nachází-li se nemovitost v pěkném městě a v klidné lokalitě, tak bude její cena vždy vyšší než podobné nemovitosti umístěním v rušné ulici. Zkušení realitní makléři zajisté potvrdí, že reality z dobré lokality se vždy v nabídkách realitních kanceláří dlouho neohřejí.

Mezi dražší lokality patří Praha, Středočeský, Olomoucký, Královehradecký a Jihomoravský kraj. Obvykle se s nižšími cenami realit můžeme setkat v Ústeckém a Moravskoslezském kraji. Dané lokality se liší cenou nemovitostí zejména podle životní úrovně obyvatel. Čím vyšší životní úroveň, tím zpravidla vyšší ceny nemovitostí.

Daný kraj je vždy rozdělen na jednotlivá města a obce. I zde se setkáváme s rozličnými cenami nemovitostí a to mnohdy až v řádek několika set tisíc korun. Byt ve městě bude vždy dražší než tentýž byt na vesnici i přesto, že se nachází ve stejném kraji. Zde platí pro výpočet ceny stejné pravidlo jako u jednotlivých krajů, čím vyšší životní úroveň tím vyšší cena nemovitostí. Zaměříme-li se na města, tak v nich je cena ovlivněna nejčastěji tzv. dobrou adresou. V Praze jsou jde o nemovitosti například na Malé straně, v Olomouci je vyhlášenou lokalitou Neředín, v Brně pak mezi vyhlášené adresy patří Masarykova čtvrť. Za dobrou adresu se zpravidla považují městské části s dostatkem zeleně, dobrou infrastrukturou a dostupnou vzdáleností do centra.

Toužíte-li po bydlení v pěkném městě a dobré lokalitě počítejte s vyššími pořizovacími náklady. Tato investice se vám ovšem vyplatí jak ve kvalitě života tak i v případě následného prodeje. Nemovitosti v dobrých lokalitách stoupají na ceně zpravidla rychleji a proto jsou často pořizovány i za účelem investice.

Doporučujeme také
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí – technický stav
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí – okolí
Nejčastější faktory ovlivňující cenu nemovitostí – poschodí

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama