(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
FINEP v roce 2009: prodeje vzrostly meziročně o 23 procent

FINEP v roce 2009: prodeje vzrostly meziročně o 23 procent

Reklama
Reklama

17.3. 2010 – I přes výrazné ochlazení trhu realit FINEP loni významně posílil svoji pozici. Oproti roku 2008 FINEP prodal o 23 % více bytů a své tržby zvýšil o 3 %. Největší úspěch zaznamenal projekt Bytový Park Prosek. Za jediný měsíc si klienti koupili 52 bytů. Největší výzvou pro rok 2010 je přizpůsobování se novým trendům a využití další koncentrace trhu do rukou nejsilnějších hráčů.

Za rok 2009 FINEP prodal zhruba 500 bytů. V současnosti FINEP nabízí 9 projektů v Praze a Bratislavě a v roce 2010 budou uvedeny další. „Jsme připraveni uvést řadu nových projektů, skutečnou nabídku přizpůsobujeme požadavkům trhu. V současnosti dáváme do prodeje nový projekt Bydlení Nad Přehradou, který nabídne nadstandardní byty v těsné blízkosti Hostivařské přehrady. Mezi další projekty bude patřit nová etapa projektu Malý háj a City Bytová v Západním Městě,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel FINEP Holding, SE.
 
Rok 2010 bude pro developery znamenat přizpůsobování se novým trendům na trhu nemovitostí. Mezi krátkodobé trendy bude patřit odchod hráčů, pro které není development hlavní činností a další koncentrace trhu do rukou nejsilnějších firem. „Podle našich odhadů už dnes drží tři největší hráči na trhu FINEP, Central Group a Skanska zhruba 60 procent prodejů novostaveb v Praze. Tento podíl i nadále poroste,“ uvádí Tomáš Pardubický.

Na trhu však existují také dlouhodobé trendy, které ovlivní ceny v několika budoucích letech. „Přesto, že dnes se to nezdá, dlouhodobě České republice hrozí nedostatek moderních kanceláří i nemovitostí pro bydlení. Developeři se také budou muset vypořádat s tím, že kvalitní pozemky budou rychle docházet,“ předvídá Tomáš Pardubický. Podle Tomáše Pardubického zůstanou nemovitosti i nadále nejbezpečnější investiční a protiinflační nástroj.

I v roce 2010 se bude FINEP držet konzervativní strategie rozvoje. „Za 15 let se nám podařilo z malé společnosti vytvořit přední developerskou firmu s mezinárodním působením a řadou nadnárodních partnerů. Začátky FINEPu byly ve znamení rekonstrukce a prodeje starších domů. Dnes stavíme Západní Město, novou plně funkční čtvrť. I přes úspěch FINEPu si nejvíce cením toho, že jsme vybudovali zdravou firmu, která na krizi nedoplatila, ale naopak v ní posílila,“ dodává Michal Kocián, zakladatel, akcionář a předseda představenstva FINEP Holding, SE.

Zdroj a foto: FINEP CZ a.s.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama