(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Jaký byl rok 2010? Anketa mezi realitními kancelářemi

Jaký byl rok 2010? Anketa mezi realitními kancelářemi

Reklama
Reklama

30.12.2010 – Jak hodnotí končící rok 2010 samotné realitní kanceláře a co mají v plánu na  rok nadcházející? Na to jsme se v naší anketě zeptali šéfů tří největších realitních společností u nás.

Otázka 1: Jaký byl rok 2010 pro vaši společnost?
Otázka 2: Jaké máte plány do roku nového?

Hanuš Němeček,  provozní ředitel RE/MAX
Otázka 1: 
Rok 2010 byl pro nás velice úspěšný. Podařilo se nám navýšit počet prodaných nemovitostí o 27% ve srovnání s rokem minulým. Otevřeli jsme dvacet nových poboček a též jsme navýšili obrat o 25%.
Otázka 2:
V současné chvíli má síť RE/MAX  podíl na realitním trhu 14%, náš cíl je získat podíl 30%. Chceme i nadále růst, do konce roku 2011 chceme otevřít třicet kanceláří a navýšit počet makléřů o dvě stě. Především ale chceme neustále zvyšovat kvalitu poskytovaných služeb našim klientům a zlepšovat tak vnímání a pověst profese realitního makléře.

Miroslav Jonáš, obchodní ředitel M&M reality holding a.s.
Otázka 1:
Rok 2010 byl historicky nejúspěšnějším v dějinách naší firmy. Obrat přesáhl jen za zprostředkované obchody 310 mil. Kč. Zprostředkovali jsme prodej nemovitostí v objemu cca 10 miliard Kč. Zprostředkovali jsme hypoteční úvěry za skoro 2 miliardy Kč, při obratu hypocentra cca 30 milionů Kč. Na investičním poli v oblasti výkupů a krátkodobých půjček jsme umístili přes 1,2 miliardy Kč při mimořádně zajímavém ročním zhodnocení. Úspěšně jsme zfúzovali s HBC reality. Rozloučili jsme se s méně schopnými a přeplácenými manažery ve vedení a nahradili je lepšími, výkonějšími a po všech stránkách kvalitnějšími.
Otázka 2:
Plánujeme navýšit obraty minimálně o 25%, otevřít nejméně 25 nových poboček a kontaktních míst. Dále rozšířit makléřskou síť na minimálně 2000 makléřů (nyní jich máme 1300). Od zahraničních investorů jsme získali další zajímavý objem financí, které chceme rychle a úspěšně umístit do výkupů a krátkodobých půjček. Úspěšně se etablovat na Ukrajinském trhu a právně připravit otevření Indie pro rok 2012.

Otakar Šmíd, generální ředitel AAABYTY.CZ
Otázka 1:
Rok 2010 byl rokem stabilizačním. Museli jsme se jako většina realitních kanceláří soustředit na úsporná opatření při zachování standardu služeb – prostě se přizpůsobit situaci na trhu.
Otázka 2:
Chceme pokračovat v práci, otevřít čtyři nové pobočky, ale velký růstový potenciál v dalším roce nevidíme.
Jitka Vrbová

Jitka Vrbová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama