(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Prolux dostal rekordní pokutu za klamné smlouvy

Prolux dostal rekordní pokutu za klamné smlouvy

Reklama
Reklama

25.6.2012 – Pět milionů korun. Rekordně vysokou pokutu dostala od České obchodní inspekce realitní společnost Prolux Consulting. Důvodem jsou klamné zprostředkovatelské smlouvy předkládané klientům, po kterých pak realitka vymáhá poplatky. Problémy s touto společností ale existují mnohem déle.

“Zveřejnil jsem na internetu inzerát na prodej garáže. Během několika dnů se u mě objevil obchodní zástupce Proluxu s “nezávaznou smlouvou” o podpoře prodeje, samozřejmě s tvrzením, že svou cenu dostanu a oni si ji navýší o provizi. Po 2 měsících nabízeli garáž za poloviční cenu, kupce jsem si tedy našel sám a nyní po mě vymáhají 6% provizi – 24 000 Kč,” píše 19. 6. 2012 na jednom webovém blogu jakýsi Martin Růžička. Podobných zkušeností se internetové diskuse jenom hemží. 
Světlana Glaserová, která má s Proluxem také osobní zkušenosti založila v roce 2010 občanskou společnost Stop trestuhodným obchodním praktikám – STOP. Cílem je sdružit klienty poškozené společností Prolux a čítá kolem 300 členů. “Za 2 roky, kdy se problematikou zabývám, se na mě obrátilo určitě 500 lidí a stále přibývají. Denně mám 1-3 nové telefonáty či maily. Obětem Proluxu podávám rady, praktická doporučení i první psychologickou pomoc, protože jsem sama v jejich situaci byla,” dodává zakladatelka sdružení, s nímž spolupracují dvě advokátní kanceláře a několik právníků. Díky jejich pomoci se podařilo podat na společnost Prolux hromadnou žalobu. Z ěř 6 stovek individuálních žalob neuspěla totiž ani jediná, protože smlouvy této společnosti jsou podle Glaserové neprůstřelné. “Před soudy se Prolux dokonce prezentuje jako agentura zajišťující propagaci. Vědomé a záměrné uvádění klientů v omyl je tedy tím hlavním prostředkem k dosahování zisků Proluxu je protiprávním jednáním, kterému se snažíme naší žalobou zabránit,“ vysvětluje Světlana Glaserová.

Odpověď Proluxu
Oslovili jsme samotnou realitní společnost Prolux a žádali jsme nejen reakci na vysokou pokutu nebo na žalobu nebývalého množství nespokojených klientů, ale chtěli jsme také vědět něco o samotné historii, podnikatelském záměru firmy, nebo vysvětlení, na jakém principu probíhají obchodní transakce firmy. Webové stránky firmy Prolux jsou na jakékoli konkrétní informace o firmě i lidech v ní velmi skoupé. Generální ředitelka Karolína Valentová nám emailem poslala tuto odpověď:
„Dovoluji si Vás informovat, že společnost PROLUX Consulting poskytuje služby nejvyšší kvality, což bylo od počátku založení společností naším cílem. Řadíme se mezi nejlepší společnosti na realitním trhu. K udělení pokuty neexistuje jediný důvod a proti rozhodnutí ČOI podala naše společnost odvolání. Veškerou, perfektně zpracovanou nabídku námi nabízených nemovitostí najdete na našich www stránkách. Zde se rovněž nachází velké množství pravidelných tiskových zpráv, zachycujících aktuální trendy naší firmy, se kterými pravidelně seznamujeme veřejnost.“

Jitka Vrbová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama