(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné

Setkání velkých realitních hráčů bylo úspěšné

Reklama
Reklama

1.7.2012 – Největší setkání realitních kanceláří za posledních 22 let zaznamenalo velký úspěch. Cílem akce byla diskuse nad novými legislativními změnami, které mají upravovat podmínky fungování realitních společností. Jinak běžnou rivalitu mezi zástupci realitních sítí nahradila na chvíli aktivní spolupráce.

Meeting  nejvýznamnějších realitních hráčů v Česku upořádala Realitní komora ČR spolu se společností Seznam.cz a konal se 20. června. Cílem bylo seznámit všechny přítomné s možnostmi navrhovaných legislativních změn v oblasti realitního podnikání, danou problematiku náležitě prodiskutovat a nalézt v rámci nastíněné problematiky vzájemnou shodu. Výstupy budou Realitní komorou ČR dále prezentovány na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Konkrétní závěry zatím komora veřejnosti sdělovat nechce.

Tak velké setkání konkurenčních realitních sítí představuje ojedinělou akci a mezi jeho účastníky zaznamenala nebývalý úspěch a nečekaný ohlas. Programu se účastnili přední představitelé nejvýznamnějších realitních sítí a kanceláří – M&M reality holding, a.s., Dumrealit.cz, CENTURY 21 Czech Republic, Realitní kancelář STING, NEXT REALITY GROUP, AAA BYTY.CZ, MAXIMA REALITY, Realitní společnost České spořitelny, I.E.T Reality a Coldwell Banker. Jednání probíhalo ve velmi otevřeném a konstruktivním duchu, což se nedalo předem očekávat, neboť vzájemná komunikace mezi takto významnými společnostmi nebývá vždy snadná. V rámci nejzásadnějších t, mezi která patří problematika nelegálního zaměstnávání, možné zavedení registru realitních transakcí, registru inzertních transakcí či registru družstevních bytů, panovala většinová shoda.

Odpolední setkání, na kterém se představili zástupci regionálních realitních kanceláří, vedlo k navázání aktivní spolupráce se zástupci jednotlivých krajů ČR, kteří se budou podílet na činnosti Realitní komory ČR v rámci dané oblasti. I mezi regionálními zástupci byla diskutována problematika připravovaných legislativních změn a stejně tak jako v dopoledním bloku, i zde panoval soulad. Realitní komora ČR tak získala silný mandát pro další vyjednávání se státní správou.

Jitka Vrbová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama