website statistics
Lze provést i videoprohlídku v reálném čase přes WhatsApp, Messenger, Skype apod.

Informace k lokalitě

Dnešní podoba Vinohrad vznikla na přelomu 19. a 20. století, kdy se do zdejších nově vybudovaných činžovních domů a vil stěhovali hlavně lidé z vyšší střední vrstvy včetně oceňovaných umělců, jakými byli třeba bratři Čapkové či sochař Ladislav Šaloun, autor Husova pomníku na Staroměstském náměstí. Historie Vinohrad je však mnohem delší, o čemž svědčí i jejich jméno. Když zde Karel IV. nechal ve 14. století vysázet vinnou révu, místu se začalo říkat Viničné Hory a posléze Královské Vinohrady – ty pak byly dlouho samostatným městem, k Praze se připojily až v roce 1922. Dominantou náměstí Míru je neogotický kostel svaté Ludmily z konce 19. století. Je plný vitráží, maleb a soch; dovnitř se dostanete půl hodiny před mší, což znamená denně kromě neděle v 16 hodin, v neděli v 8.30 nebo 10.30 ráno. V prosinci se na náměstí konají vánoční trhy, jimž dodává kouzlo umístění přímo u paty kostela. Hned přes silnici upoutá pozornost secesní Divadlo na Vinohradech a trojici impozantních budov na horním konci náměstí doplňuje Národní dům, dějiště plesů i dalších společenských akcí. Vinohrady žijí příjemným rezidenčním životem. Mezi starousedlíky, jejichž rodiny tu bydlí už několikátou generaci, se přistěhovali mladí bohémové i pestrá směs cizinců z celého světa. Každou chvíli se zde otevírá další kavárna, bistro nebo restaurace. Náměstí Míru samotné pak oživuje venkovní piáno v celoročním provozu či nedaleký Poesiomat, jakýsi „jukebox na poezii“ s nahrávkami autorských přednesů české a americké poezie. Vypadá jako hlásná trouba ve tvaru obráceného písmene J – je zároveň skulpturou i funkčním zařízením. Kam na Vinohradech vyrazit? Začněte na náměstí Míru a vytkněte si cíl, jímž může být kavárna, restaurace nebo třeba žižkovská televizní věž; poté se k ní vydejte cestou klikatou. Pokud je slunečno, nevynechejte jeden z vinohradských parků – buď Riegrovy sady s neobvyklou vyhlídkou na centrum města, nebo Grébovku s pavilonem a vinicí. Mezi půvabné vinohradské ulice patří mimo jiné Americká, Londýnská, Lužická, Lublaňská či Mánesova. Při procházce se občas podívejte vzhůru – nejzajímavější detaily fasád bývají až v úrovni horních pater. Příště už nebudete chtít bydlet jinde.

Detailní informace k bytu

Dispozice bytu
2+kk

Výměra bytu
51 m²

Vlastnictví
osobní

Vzdálenost MHD
do 100 metrů

Do centra Prahy
do 5 minut

Lokalita
k nezaplacení

Prodej bytu s dispozicí 2+kk o celkové výměře 51 m², který je ve 4. NP cihlového domu s výtahem v pražské městské části Vinohrady. Byt sestává z prostorné chodby, koupelny se sprchovým koutem, samostatným WC, pokoje a obývacího pokoje s kuchyňským koutem, který je vybaven lednicí, plynovým sporákem a mikrovlnnou troubou. Byt je vybaven i automatickou pračkou. Možnost využití krásného vnitrobloku s posezením. V místě je veškerá občanská vybavenost, v blízkosti zastávka tramvaje s rychlou dostupností do centra, parky Folimanka i Havlíčkovy sady. Parkování je možno v ulici.

  • Majitel bytu si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jím zvolených kritérií.
  • Průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) nebyl dosud vypracován, proto uvádíme v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb. energetickou třídu G.
  • Případnou hypotéku či financování bytu Vám rád pomohu zařídit.

Mapa lokality

Fotogalerie

Půdorys bytu

Katastrální mapa

Cena bytu:
PRODÁNO

Daň z nabytí platí kupující / provizi RK – NEPLATÍTE

Kontakt

Adresa: ul. Lublaňská 1319/7, Praha 2 – Vinohrady
Telefon: (+420) 731 001 877

Kontaktní formulář

Scroll to Top