(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Celkem 65 odsouzených z Věznice Příbram běželo v 9. ročníku YRR - Svět práva - Advokátní deník

Celkem 65 odsouzených z Věznice Příbram běželo v 9. ročníku YRR – Svět práva

Reklama
Reklama

Věznice Příbram uspořádala v sobotu 18. května 2024 „žlutostužkový“ den. Hlavním bodem programu byl běžecký závod, který je součástí již 9. ročníku Běhu se žlutou stužkou / Yellow Ribbon Run, na podporu integrace lidí s trestní minulostí, jenž je letos věnovaný tátům s trestní minulostí. Do závodu se registrovalo celkem 72 odsouzených.

 

Tzv. virtuální běhy odstartovalo slavnostní zahájení 9. ročníku ve Věznici Bělušice, kterého se zúčastnili zástupci Ministerstva spravedlnosti ČR, Probační a mediační služby a neziskových organizací, které s otci ve věznicích pracují.

„Muži jsou většinovou vězeňskou populací. V 9. ročníku Yellow Ribbon Run jsme se zaměřili zejména na táty s trestní minulostí a projekty, které jim nabízejí přímou podporu, například jak získat lepší rodičovské návyky, tak neztratit kontakt se svými dětmi,“ říká iniciátorka Yellow Ribbon Run ČR a ředitelka trestní politiky Ministerstva spravedlnosti ČR, Gabriela Slováková.

Virtuální běh již zaběhlo 80 odsouzených z Věznice Stráž pod Ralskem, chystá se dalších 60 z Věznice Vinařice. Zapojí se také další věznice, například Věznice Nové Sedlo, objekt Drahonice, Věznice Kuřim, Hradec Králové (objekt Pouchov) a další. Již tradičně se zapojuje 25 z 35 věznic v ČR.

V minulém roce se do Yellow Ribbon Run registrovalo celkem 800 lidí, kteří tak pod heslem „Uteč předsudkům“ a „Dát druhou šanci“ vyjádřili podporu ženám s trestní minulostí.

Hlavní akcí 9. ročníku je závod Yellow Ribbon Run pro veřejnost, který se letos uskuteční 11. června 2024 v Říčanech u Prahy. 

Registrace do běhu jsou otevřeny i pro veřejnost. Na hlavní akci, v Říčanech u Prahy bude připraven doprovodný program a vedle štafetových běhů pro dospělé také dětský závod. Patronkou dětského Běhu se žlutou stužkou je moderátorka České televize Barbora Černošková. Na akci nebude chybět ani ambasador projektu herec a scénárista Petr Čtvrtníček.

 

Běh se žlutou stužkou a akce Yellow Ribbon pro veřejnost

Termín: úterý 11. června 2024

Místo konání: Říčany u Prahy

 

Program

14:00 zahájení

16:00 registrace na místě

16:30 – 17:30 dětské závody (registrace na místě zdarma)

18:00 štafetový závod

Doprovodný program: výstava, fotokoutek, občerstvení

 

Registrovat se můžete již nyní ZDE.

 

Virtuální závod pro veřejnost: libovolná trasa v lese, v parku, ve městě, 2 nebo 4 km

Registrace ZDE

 

 

Zdroj: Yellow Ribbon Run
Ilustrační foto: archiv pořadatele

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama