(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz

Prodej bytu 2+1 – 73 m², Praha 2 – Vinohrady

Cena na vyžádání
Korunní 960/30, Praha 2 - Vinohrady

Popis nemovitosti

Prodej bytu v osobním vlastnictví s dispozicí 2+1 o výměře 73 m², který se nachází ve 2. nadzemním podlaží v ul. Korunní (Praha 2 – Vinohrady) v cihlovém domě. Byt byl rekonstruován v r. 2008, vytápění je řešeno vlastním plynovým kotlem – JUNKERS. Okna bytu směřují na jih a sever (okna obývací části vedou do ulice). Stav bytu je patrný z přiložené fotodokumentace. Vchod a obývací pokoj odděluji příčka, kdy vznikla chodba bytu ze které se dostaneme do obývacího pokoje s kuchyňským koutem, kuchyň lze rozdělit na 2 části, kdy vznikne samostatný pokoj (cca (10 m²). Byt má 2 koupelny (vana + sprchový kout), WC a bidet. Ložnice je vybavena vestavěnými skříněmi. Stropy všech místností mají výškou 332 cm.

Společný dvůr je možné využívat k posezení v letních měsících.  Dům nyní prochází rekonstrukcí fasády. Vchod do domu je na čidlo a dům je osazen kamerovým systémem.

V lokalitě je kompletní občanská vybavenost, restaurace a kavárny, historická architektura, kulturní zařízení i zeleň – v dochozí vzdálenosti se nachází oblíbené parky Riegrovy sady a Grébovka (Havlíčkovy sady) a náměstí Jiřího z Poděbrad s populárním farmářským trhem a kavárnami. U domu je tramvajová zastávka Šumavská a cca tři minuty chůze od domu je stanice metra A – Náměstí Míru. Koupě bytu na pražských Vinohradech představuje jednu z nejlepších investic, kterou můžete udělat. Na financování koupě Vám rádi zajistíme výhodný hypoteční úvěr.

Poplatky: 2.934,- Kč ( z tohoto fond oprav 726,- Kč )

  • Majitel bytu si vyhrazuje právo vybrat kupujícího na základě jejím zvolených kritérií.
  • Energetický průkaz budovy v souladu s vyhláškou č. 78/2013 Sb.: energetická třída G (dosud nedodán vlastníkem budovy)
  • Byt lze financovat hypotéčním úvěrem se kterým Vám rádi poradíme a vyřídíme za nejlepších tržních podmínek2

Historie

Palác koruna česká s divadelním sálem, Korunní č.p. 926/XII (Vinohrady)

V Korunní ulici má většina domů historizující nebo secesní fasády, ale některé prošly v meziválečném období pozdější modernizací. To platí také u domu s divadlem, který má výrazné expresivně puristické průčelí.

Tento nájemní dům s restaurací, zvaný Palác koruna česká, s původně historizující fasádou vystavěli v letech 1895 až 1896 dle návrhu Eduarda Rechziegela. V roce dokončení stavby vznikla ve dvoře varhanářská dílna Emanuela Štěpána Petra (1852 – 1930). Tento slavný varhanář pracoval u Filipa Eisenhuta, ale kolem roku 1880 se osamostatnil. Postavil 351 varhan v monarchii a také v cizině, přičemž rozvoj jeho firmy je spojen s pražskou Jubilejní výstavou (1891), kde vystavoval vzorový nástroj. Z jeho realizací lze jmenovat především varhany ve vinohradském kostele sv. Ludmily (1897), sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně (1899). Za vrcholná díla jsou považovány varhany u sv. Ignáce na Novém Městě a u sv. Prokopa na Žižkově, oboje z roku 1912.

K zásadní přestavbě domu v Korunní ulici došlo za majitele Františka Nejedlého v letech 1927 až 1928. Přikročilo se k modernistické úpravě fasády a k přístavbě divadelního sálu. Roku 1956 zde místní ochotnický spolek založil Malé avantgardní jeviště, tedy M.A.J. Prakticky vynuceně však změnilo název na Máj. Stálou scénu zde v šedesátých letech 20. století získalo slavné divadlo Apollo, založené textařem Jiřím Štaidlem, ale později muselo tyto prostory opustit a stalo se zájezdovou scénou. Podle plánů z roku 1971 zde proběhla adaptace divadelního sálu pro potřeby studia Československé televize. Nejprve se zde točily reklamy, ale poté celý tým přešel k tvorbě pohádkových seriálů. Vznikly zde například večerníčky Pohádky o mašinkách nebo O človíčkovi. Ve studiu, které v domě působilo až do počátku devadesátých let 20. století, se také natočil trezorový večerníčkový seriál Anglické pohádky. Později došlo k rekonstrukci divadelního sálu a obnovilo se zde nejprve Divadlo v Korunní. Později svým názvem i zaměřením navázalo na předchůdce z šedesátých let Hudební divadlo Apollo, které je domovskou scénou Mezinárodní konzervatoře Praha.

Popis:
Klasický čtyřpatrový dům rozložením oken stále prozrazuje původní fasádu, ale celkový výraz je expresivně puristický. Průčelí člení pět pilastrů, z nichž dva krajní probíhají až k zemi. Prostřední tři mají v prvním patře konzoly, na kterých jsou umístěny světelné poutače v podobě koulí. Pod krajními dvojicemi oken jsou mohutné parapetní římsy. Dům má klasickou třítraktovou dispozici. Divadelní sál se nachází ve dvorní přístavbě.

Autoři:
Eduard Rechziegel (1856 – 1925) studoval na pražské technice a také v Curychu, Stuttgartu a Mnichově. Firma realizovala stavbu Uměleckoprůmyslové školy v Praze nebo belgické plynárny v Libni. Rechziegel navrhoval převážně pozdně historizující nájemní domy a z jeho tvorby jsou nejvýznamnější tato díla: průčelí Obchodního domu „U Rotta“ na Malém náměstí z roku 1890 nebo dům „U Modré štiky“ v Karlově ulici (1905). Na Vinohradech navrhl nájemní dům s restaurací v ulici U Zvonařky č.p. 785/XII. z let 1892 až 1893 a sousední nájemní vilu č.p. 829/XII. z téže doby. V letech 1894 až 1895 vznikly v Korunní ulici nedaleké nájemní domy č.p. 859 a 860/XII.

Stivo Vacek (1899 – ?) studoval na vídeňské uměleckoprůmyslové škole u slavného Oskara Strnada. Vacek navrhoval převážně obytné domy a stylově přešel od purismu k funkcionalismu.

Dokumenty ke stažení
NázevVelikostDatum přidáníStáhnout
Prohlášení Vlastníka1.82 MB01-03-2023 StáhnoutNáhled
Poplatky252.03 KB02-03-2023 StáhnoutNáhled
LV (byt)95.69 KB01-03-2023 StáhnoutNáhled

možné řešení dispozice z 2+1 na 3+kk

Jednoduchou stavební úpravou lze zajistit vznik dalšího pokoje o velikosti cca 10 m², rozdělením původní kuchyně. (Současný půdorys najdete v sekci: Půdorysy)

Fotografie - vizualizace po přestavbě bytu na 3+kk
0/5 (0 Reviews)

Půdorysy

Komentáře nejsou povoleny.

Reklama