(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Ochota ke zlevňování hypoték slábne. Začnou sazby růst?

Ochota ke zlevňování hypoték slábne. Začnou sazby růst?

Reklama
Reklama

3.9.2020 – Během srpna došlo k dalšímu drobnému poklesu nabídkových sazeb hypoték. Průměrná nabídková sazba měřená indexem GOFI70 meziměsíčně klesla z červencových 2,11 % na 2,07 %. Z monitorovaných 14 bankovních poskytovatelů hypoték své sazby snížila Sberbank a k meziměsíčnímu poklesu GOFI indexu pomohlo i zlevnění v bance Creditas, které přišlo až v závěru července.

Mírný pokles mají za sebou i hypotéky nad 80 % LTV. Index GOFI 85 klesl z 2,57 % na 2,54 %. Průměrná nabídková sazba hypoték s LTV do 90 % meziměsíčně klesla o 2 setiny na 2,65 %. Stabilní a prakticky neměnná je situace u hypoték s variabilní sazbou. Tuto variantu nabízí jen minimum bank a průměrná úroková sazba se tu nyní drží na 3,24 procentech.

Peníze zdražují. Ochota ke zlevňování hypoték slábne
Pro vývoj úrokových sazeb je určující vývoj ceny zdrojů a míra konkurenčního soupeření. “Během srpna stoupla cena zdrojů o 0,2 p.b. Pětileté zdroje banky nyní nakupují okolo 0,9 % a desetileté za cca 1,1 %. Zvýšení ceny zdrojů a návrat k tomu, že delší peníze jsou dražší než kratší, je známkou toho, že trhy nabývají větší důvěru v budoucí vývoj. Ochota bank zlevňovat hypotéky však bude díky nárůstu ceny zdrojů výrazně nižší,” říká Libor Vojta Ostatek, ředitel makléřské společnosti Golem Finance, která se specializuje na poradenství v oblasti financování bydlení.

Počítejme s tím, že výraznější pokles není v podzimních měsících příliš pravděpodobný. U vybraných obchodů/bank, bude stále možné získat sazbu pod 2 procenty, plošné zlevňování však neočekáváme,” dodává Libor Vojta Ostatek.

Poplatek za předčasné splacení hypotéky. Jak jej počítají jednotlivé banky? ?
Poplatek za předčasné splacení hypotéky. Jak jej počítají jednotlivé banky?

Hypotéky trhají rekordy. Červenec 2020 byl nejúspěšnější v historii ?
Hypotéky trhají rekordy. Červenec 2020 byl nejúspěšnější v historii

Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku? ?
Kolik vám nyní banky půjčí na hypotéku?

Hypotéky budou dostupnější. ČNB zmírnila limity ?
Hypotéky budou dostupnější. ČNB zmírnila limity

Poslanci schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti ?
Poslanci schválili zrušení daně z nabytí nemovitosti

 

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama