(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Na rozvoj bydlení pro rok 2010 míří 433 milionů korun

Na rozvoj bydlení pro rok 2010 míří 433 milionů korun

Reklama
Reklama

15.4.2010 – Ministerstvo pro místní rozvoj schválilo dotace z rozpočtu ministerstva na bydlení v roce 2010. Celkem 433 milionů korun bude rozděleno mezi 254 projektů.

Podpora bydlení směřuje do čtyř hlavních oblastí.

Regenerace panelových sídlišť – celkem 155 milionů korun je určeno na renovaci veřejných prostranství, parkovišť, komunikací a veřejné zeleně. Dotace budou rozděleny mezi 42 obcí se sídlišti s nejméně 150 byty.

Výstavba podporovaných bytů – dotace na byty pro seniory a další sociálně slabé skupiny je pro letošní v objemu 151 milionů korun. Peníze budou rozděleny mezi 38 obcí. Sociální byty tak budou moci postavit například v Chudenicích na Plzeňsku či v Havrani na Ústecku.

Výstavba technické infrastruktury – dotaci získalo všech 108 doručených žádostí. Obce dostanou na vybudování dopravní a technické infrastruktury pozemků určených k výstavbě bytových a rodinných domů celkem 112,5 milionů korun.

Opravy domovních olověných rozvodů – v této oblasti letos MMR vyhovělo všem 63 žádostem, mezi něž je rozděleno 8,4 milionů korun. Výměna domovních olověných rozvodů má snížit do roku 2013 obsah olova v pitné vodě na maximálních 10 g/l. Tuto povinnost ukládá České republice Směrnice Rady 98/83/ES.

„Celkový počet žádostí o dotace ukazuje, že je o programy rozvoje bydlení MMR velký zájem. Dotační tituly pro podporu bydlení z kapitoly MMR jsou pro letošní rok vyčerpány. Obce, které dotaci nedostali jsou vedeny jako náhradníci pro případ uvolnění dalších prostředků. Peníze na rozvoj bydlení mohou žadatelé získat ještě z programů SFRB,“ uvedl ministr Rostislav Vondruška.

V letošním roce obdrželo ministerstvo celkem 327 žádostí na financování podpory bydlení z dotačních programů MMR. Další výzva k podávání žádostí o dotace z Programu podpory bydlení MMR bude vyhlášena na přelomu tohoto roku. V současné době je stále možné žádat o dotace z programů Státního fondu rozvoje bydlení.

Seznam všech schválených žádostí je dostupný na webu MMR.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama