(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Reality Praha 7 - zacílení na nejnáročnější klienty

Reality Praha 7 – zacílení na nejnáročnější klienty

Reklama
Reklama

9.7.2010 – Letenská realitní kancelář je již roky specialistou hlavně na okolí kolem Letné. Zvýhodnilo ji to v době krize, jak se vyvíjí ceny bydlení v této lokalitě a čím je pro zájemce tak atraktivní? To prozradil v rozhovoru její jednatel Robin Němec.

Vaše realitní kancelář se specializuje hlavně na konkrétní pražskou oblast Praha 7, tedy oblast Letné. Můžete popsat, jaké výhody toto zaměření klientům oproti jiným RK přináší?
Naše kancelář začínala v roce 1996 jako specialista na oblast Prahy 7. Postupem času jsme služby pro klienty rozšiřovali a dnes zajišťujeme realitní služby v rámci celé oblasti středních Čech, nicméně čtrnáct let působení v Praze 7 nám dává výhodu v dokonalé znalosti prostředí jak z hlediska cenových relací, tak i z hlediska záměrů rozvoje dané oblasti.

Pomohla vám tato specializace například v době krize a v čem konkrétně?
Jednoznačně ano. Za dobu naší činnosti jsme zažili tři období poklesu cen na realitním trhu a v období snížené poptávky nám vždy pomohla dlouholetá spolupráce s řadou našich klientů z Prahy 7 a schopnost uspokojit náročná přání našich klientů a vyhledat pro ně i nemovitosti, které nejsou inzerovány.  

Říkáte, že jste byli schopni uspokojit náročné klienty. Tuto  schopnost tedy podle vás nemají velké RK? Můžete upřesnit, jaké požadavky takoví klienti měli?
Samozřejmě nijak nezpochybňuji schopnost velkých realitních kanceláří uspokojit náročné klienty. Jde o to, že oblast Bubenče a Letné je již dnes vnímána jako dobrá adresa a pro mnoho zájemců o koupi bytu v této lokalitě není cena rozhodujícím kritériem, ale mají jasnou představu o místě, na  kterém chtějí bydlet, v mnoha případech i o architektonickém stylu domu, ve  kterém se byt má nacházet. Při takto úzce vymezené poptávce je samozřejmé,  že bytů odpovídajících zadaným kritériím je na trhu velmi málo.
Jak jsem již uvedl, naše výhoda spočívá m.j. v dlouholetých kontaktech s našimi  klienty, kteří v Praze 7 žijí, díky nimž jsme schopni tyto byty pro zájemce vyhledat a zajistit pro ně nabídky, které se v inzerci vůbec neobjeví.

Jak je podle vás tato část zajímavá a čím zájemce láká?
Oblast Letné je nesmírně zajímavá díky tomu, že je ohraničena parkem Stromovka a Letenskými sady a umožňuje tak bydlení v bezprostřední blízkosti zeleně s vynikajícím spojením do centra. Domnívám se, že pro naše klienty je zajímavá i díky duchu místa, který vytváří jednak umělecká komunita žijící a pracující na Letné, tak i zajímavá kombinace architektury sahající od secesních domů až po luxusní loftové byty, moderní půdní vestavby a zajímavé současné bytové projekty. Za zmínku jistě stojí i bohaté možnosti sportovního vyžití a relaxace. Pro milovníky umění Praha 7 nabízí množství galerií, art kino OKO, divadla a  koncerty nejrůznějších žánrů. Toto ojedinělé spojení vytváří velmi příjemné a komfortní místo k bydlení.    

Jak si tato oblast v současnosti vede v cenách nemovitostí? Jak se ceny a jak se obecně daří realitním obchodům?
Pokud mohu soudit z objemu obchodů realizovaných naší kanceláří v letošním roce, situace na trhu je v porovnání s loňským rokem znatelně lepší. Vzhledem k charakteru lokality je obtížné hovořit o průměrných cenách. Naší výhodou je právě schopnost správně posoudit cenu každého konkrétního bytu v závislosti na stavu domu, bytu, konkrétní ulici a dalších podstatných faktorech. Obecně se dá říci, že ani oblast Prahy 7 se i přes všechny své výhody nevyhnula poklesu cen a v dnešní době je možné koupit v naší lokalitě byty za velmi dostupné ceny.

Jak velký byl tento pokles?
Ceny starších bytů ve srovnání s rokem 2008 klesly v průměru o 20 až 25%.  Nehovořím o nabídkových cenách, ale o cenách skutečně dosažených. Oživení  zatím trvá příliš krátce na to, aby mělo vliv na růst cen. Je třeba říci, že  byty v nejatraktivnějších částech Letné, tedy zejména byty v ulicích přilehajících k Letenským sadům a ke Stromovce si cenu drží, v některých případech jejich cena dokonce roste.

O jaký typ bydlení a v oblasti Prahy 7 a jeho okolí nyní největší zájem?
Největší zájem registrujeme u bytů 2+1 cca od 60ti do 80ti metrů čtverečních a o větší byty nad 120 metrů čtverečních. V oblasti Prahy 6 pak zejména o rodinné domy a vily, kde je kladen důraz zejména na polohu nemovitosti v klidném prostředí.    

Jak se v současnosti situace s realitami na Letné a v jejím okolí vyvíjí a jaký vývoj očekáváte do konce roku? 
Situace s realitami na Letné je dlouhodobě dobrá a prodejnost nemovitostí je vysoká. Naši klienti k nám přistupují díky našemu dlouholeu působení v místě s důvěrou, obrací se na nás s realitními případy zahrnujícími celou republiku. Stejně tak fungují i doporučení od našich klientů. Situace na Letné a Praze 6 je poměrně stabilizovaná a nečekáme do konce roku nějaké zásadnější výkyvy. Stále je to oblast vysokého zájmu klientů a zejména dobrá oblast pro dlouhodobé investice.

Jitka Vrbová

Jitka Vrbová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama