(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny

Reklama
Reklama

15.10.2021 – Někdo si do koupelny vybere kachličky, jiný dává přednost malbě a většina nejspíš volí kombinaci obojího. Kachličky jsou v podstatě nutností, pokud nevlastníte sprchový kout nebo koupelnu enormních rozměrů s vanou uprostřed. Voda by malbu brzy poničila. Kachličky jsou sice voděodolné, ale zase nejdou snadno vyměnit. Vybírejte je tedy tak, aby se vám design brzy neomrzel. Malba má tu výhodu, že její barvu můžeme měnit kdykoli se vám zachce, a tak si můžete dovolit i víc experimentovat.

Ať už máte jakoukoli koupelnu, vybrané barvy mají stěžejní vliv na její vzhled a celkovou atmosféru. Jak tedy vybrat tu pravou kombinaci, když barevných kombinací existuje nekonečné množství? Pokud se budete držet následujících tří rad a svého vkusu, neuděláte krok vedle.
 
Pravidlo tří barev
Vyberte si tři barvy, které by měly zdobit vaši koupelnu. Jedná se nejen o stěnu, kachličky a nábytek, ale i o barvu doplňků, jako jsou ručníky nebo podložka pod mýdlo. Pokud chcete něco nadčasového, měli byste nejvíc prostoru věnovat neutrální barvě a nejméně té nejvýraznější, není to však podmínkou a záleží jen na vašem vkusu.

Kolo barev
Pokud nemáte cit na to, které barvy spolu ladí, nevadí. Máme pro vás jednoduchou pomůcku, které se říká kolo barev. Nejprve vyberte dvě barvy z kola barev. Nejlépe se kombinují barvy, které jsou vedle sebe, jako například zelená a modrá, jelikož působí harmonicky. Pokud chcete něco hravějšího, vyberte barvy, které jsou na kole naproti sobě, jako třeba fialová a žlutá nebo modrá a oranžová. Až budete mít vybráno, doplňte tyto dvě barvy bílou nebo jinou neutrální světlounkou barvou.

Koupelna by měla ladit s ostatními pokoji
Svůj domov berte jako celek. Design ostatních místností by tedy měl inspirovat i vaši koupelnu. Pokud máte v ostatních pokojích jen decentní barvy, křiklavá koupelna by působila nepatřičně. Jednu z výraznějších barev, které se nachází jinde v interiéru můžete použít i ve vaší koupelně. Pokud je tato barva dominantní v jiném pokoji, zde ji použijte na doplňky a naopak.

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny 01

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny 02

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny 03

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny 04

Tři tipy pro správný výběr barev do koupelny 05

? Doporučujeme:

Jak vybrat ty správné barvy pro váš domov? Jak vybrat ty správné barvy pro váš domov?

Jak si stylově zařídit kuchyň v moderním duchu? Jak si stylově zařídit kuchyň v moderním duchu?

Psychologie barev. Jaký odstín interiéru je ideální právě pro vás? Psychologie barev. Jaký odstín interiéru je ideální právě pro vás?

5 tipů jak zvětšit malý byt 5 tipů jak zvětšit malý byt

Šest rad, které se vám při zařizování dětského pokoje budou hodit 6 rad, které se vám při zařizování dětského pokoje budou hodit

 

Kristýna Nešporová

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama