(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Realitní kanceláře se stěhují blíže klientům

Realitní kanceláře se stěhují blíže klientům

Reklama
Reklama

21.4.2010 – Ještě na jaře roku 2008 panovala na českém realitním trhu poměrně dobrá nálada. Realitní i hypoteční makléři měli hodně práce, developeři stále vyhledávali nové lokality pro realizace svých dlouhodobých plánů. Těsně po letních prázdninách téhož roku ovšem došlo k velkému ochlazení poptávky po nemovitostech nejen v České republice, ale i ve světě. Trvalo bezmála rok a půl, než se začalo hovořit o dosažení pomyslného dna.

Letošní jarní měsíce začaly být pro realitní trh mnohem veselejší než ty loňské. Zvýšená poptávka po realitách se projevila mimo jiné také zvýšením návštěvnosti mnoha realitních portálů. Dle slov Michala Picha, jednatele společnosti provozující síť realitních portálů v České republice a na Slovensku, došlo za poslední měsíc k navýšení návštěvnosti o 40%. „Ano, letošní jaro může být předzvěstí oživení realitního trhu v České republice. Námi provozované portály www.realitycechy.cz a www.realitymorava.cz zaznamenaly jedno z největších meziměsíčních navýšení počtu unikátní návštěvníků za poslední 2 roky. Obdobně se vyvíjela situace také na naší slovenské doméně www.realityslovensko.sk, kde došlo za poslední měsíc k navýšení o 25%.“

Reakcí na pozitivní výhled mají také majitelé některých realitních kanceláří, kteří otevírají nové pobočky či dokonce stěhují svá sídla do center měst i za cenu navýšení nákladů spojených s vyšším nájmem. Již v září loňského roku, v době probíhající ekonomické recese, otevřely svoji novou kancelář v Praze M&M reality holding. Nemusí se ovšem jednat pouze o společnosti působící na celém území České republiky, ale také mnoho lokálních kanceláří začalo postupně měnit adresy svých provozoven. V minulém roce se v Olomouci do nových obchodních prostor přestěhovala Hanácká realitní kancelář s.r.o., která využila prostory v jedné z nejfrekventovanějších olomouckých ulic, součastně došlo ke změně sídla i u PATRIOT reality s.r.o., které sídlí taktéž v Olomouci, přímo naproti orloje, v prostorách bývalé banky.

Minulý týden byla slavnostně otevřena nová kancelář Reality TREND, která se přestěhovala z druhého patra činžovního domu do přízemních obchodních prostor přímo na náměstí v Přerově. „Brali jsme to jako samozřejmost, po čtyřech letech působení na našem lokálním realitním trhu, se nám jevila změna sídla jako něco naprosto přirozeného. Rádi bychom našim klientům ulehčili a zpříjemnili proces prodeje a koupě  nemovitostí. Umístění kanceláře v přízemí a v centru města je pro naše stávající i nové klienty příjemnou změnou.“ okomentovala změnu sídla Kateřina Zvonková, jednatelka realitní kanceláře TREND. V tomto případě se podařilo nejen umístit kancelář na frekventovanější místo, ale došlo také k vyřešení častého problému s parkováním. Velký vliv na možnou změnu sídla má také aktuální situace na daném realitním trhu. Kateřina Zvonková k tomu dodává: „Současný realitní trh na Přerovsku prochází postupnou selekcí realitních kanceláří. Doufejme, že se na trhu udrží pouze kanceláře, které pracují kvalitně a poctivě, a vždy s ohledem na potřeby svých klientů. Realitní trh se stále vyvíjí, již v loňském roce došlo k poklesu cen bytů v panelových domech, a to až o 20 %, byty v cihlových domech si svou cenu stále drží. Stále se dá levně koupit, dobře pronajmou a v budoucnu výhodně prodat.“

Z dlouhodobého hlediska bude stěhování realitních kanceláří do obchodních prostor v centrech měst čím dál častější. “Ruku v ruce s náročností klientů musí jít nahoru také kvalita poskytovaných služeb realitních kanceláří a jejich dostupnost” dodává Zvonková.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama