(+420) 731 001 877 makler@tomaskopa.cz
Koupit chalupu, ano či ne?

Koupit chalupu, ano či ne?

Reklama
Reklama

14.10.2011 – Éra masivního nákupu rekreačních usedlostí a hromadný úprk z městské reality je zřejmě ta tam. Přestože je nabídka rekreačních nemovitostí v posledním období poměrně vysoká, stále jsou Češi národem chatařů, chalupářů, kutilů, zahrádkářů, chovatelů….. Prostě světovým fenoménem.

“I když se to na první pohled laikům nezdá, chaty, chalupy a další nemovitosti vhodné k rekreaci jsou stále vyhledávaných artiklem,” říká Milan Vršecký, majitel kanceláře RE/MAX Synergy, Teplice v Čechách. “Je to prostě naše národní specialita, tradice vlastnit něco na venkově, zahrádkařit, kutit, míst něco svého a i když se dá v posledních letech hovořit o snížení zájmu o tyto nemovitosti – ale tak tomu je i u ostatních realit – poptávku jako realitní makléři stále zaznamenáváme.”

To potvrzuje i Petr Frey z centrály téže společnosti: “Určitě tu taková poptávka stále je, i když slabší, ale v celostátním měřítku je přeci jen stále významná. Jde především o lidi, kteří žijí v městských bytech bez možnosti užít si trochu přírody a zeleně.”

Lidé z větších měst si stále rádi odpočinou od každodenního hluku a shonu a reality na venkově vyhledávají. A jako u jiných nemovitostí, i tady platí, že nabídka převyšuje poptávku, takže je z čeho vybírat. K tomu je nutno připočítat i fakt, že kvalita rekreačních zařízení se stále zvyšuje a blíží se úrovni běžných obytných nemovitostí.  Takže pokud někdo v současnosti uvažuje o koupi rekreační nemovitosti, není vhodnější doba, než teď.

0/5 (0 Reviews)
Reklama
Reklama
Odebírat články (NEWSLETTER)....nebojte žádný SPAM, ruku na to
Reklama
Reklama